Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Müzeciliğe belediye dokunuşu…

Müzeciliğe belediye dokunuşu…
  • 22.06.2021
  • 317 kez okundu

İsim Tabelası Eklesek mi?

Antakya Belediyesi tarafından hayata geçirilen El Sanatları Müzesi, tarihi bir Antakya evinin restore edilmesiyle hayat bulmuş, eski kentin dün kimliğine nefes veren en çarpıcı örneklerden biri.

Yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunulan Antakya Belediyesi El Sanatları Müzesi, ziyaret edenlere, eski kentin yaşam formu adına ‘hoş geldin’ demeyi sürdürüyor. Müze, unutulmaya yüz tutmuş el sanatları konusunda yeniden farkındalık oluşmasını sağlarken, şehrin müzecilik kültürüne de değer katıyor.
El Sanatları Müzesi, sadece müze olarak değil; kurs, sergi ve workshoplara da ev sahipliği yapma özelliğiyle dikkat çekiyor. Alanında uzman sanatçıların eğitim vermesinin de planlandığı müzenin, bu anlamda sadece bir sergi yeri değil, üreten bir müze olması da amaçlanıyor.
-İSİM TABELASI-
Gelenleri; ahşap oymacılıktan buğday sapı örücülüğüne ve ipekçiliğe kadar birçok alanda eserlerin karşılandığı müze için konuşan bir turizmci ise yaşanan bir eksikliğe işaret ediyor.
“Güzel bir yatırım. İçeriği zenginleştikçe de daha da güzelleşecektir. Zaten çok butik bir müze. Ancak bu adrese yönelik şehir içinde her hangi bir yön ya da isim tabelası görmedim. Siz gördünüz mü? Sanırım bu eksikliğin bir an önce sonlandırılması gerekiyor. Eldeki değere madem misafir davet ediyoruz, o misafirler için de ‘buyurun’ demek lazım. Doğru mu?” Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ