Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

MÜZE’de sıkıntı mı var?

MÜZE’de sıkıntı mı var?
  • 19.09.2019
  • 349 kez okundu

Bakanlığa Yazın!

Hatay’ın; Arkeoloji Müzesi, Saint Pierre Anıt Müzesi, Aççana Örenyeri, Çevlik Örenyeri ve Saint Simon Manastırı ile eklendiği yeni sistemde, gezilen ve görülen yerlerle ilgili şikayetler anında Bakanlığa iletilebiliyor.

Türkiye’de her sene paylaşılan ‘en fazla gezilen müzeler ve şehirler’ sıralamasında listeye bir türlü giremeyen Hatay coğrafyası, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın son projesine; Arkeoloji Müzesi, Saint Pierre Anıt Müzesi, Aççana Örenyeri, Çevlik Örenyeri ve Saint Simon Manastırı ile eklendi.
Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tüm müze ve ören yerlerinin sosyal medya hesapları ve web siteleri, Hatay ve diğer iller başlığında, “https://turkishmuseums.com” sayfasında buluşturuldu. Müzeleri marka haline getirmek amacıyla hayata geçirilen uygulama sayesinde, ziyaretçiler, gezdikleri müzelere ilişkin görüş ve önerilerini aynı sayfa üzerinden direkt Bakanlıkla paylaşabiliyor. Web sitesinde, ziyaretçilerin, ziyaret sonrası görüşlerini Bakanlığa iletebilmeleri adına bir de ‘görüş’ sayfası yer alıyor. Mevcut sorunların, bu yolla tespiti ve önerilerle müzelerin geliştirilmesi amaçlanıyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ