Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Müziği ve sanatı eğlenerek öğreniyorlar

Müziği ve sanatı eğlenerek öğreniyorlar
  • 20.02.2018
  • 897 kez okundu

Defne Gençlik Kültür Sanat Evi, ilçenin önemli uğrak yerlerinden biri oldu

Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’ın, çocuklara ve gençlere yönelik oluşturduğu Defne Gençlik Kültür ve Sanat Evi, ilçenin önemli uğrak yerlerinden biri oldu. Kültür ve Sanat Evinde; Matematik, Fen Bilgisi, Türkçe, İngilizce, Resim, Karikatür, Drama, Satranç, Kil-Seramik, Bağlama ve Gitardan oluşmak üzere toplamda 11 ayrı dalda verilen kurslarla, genç ve çocukların ufku açılmaya devam ediliyor.
Çocukların ve gençlerin okuldan arta kalan zamanlarında verimli vakit geçirebilecekleri; derslerine çalışıp, müzik ve sanattan nemalanabi-lecekleri aile sıcaklığında bir kültür merkezi haline gelen Defne Gençlik Kültür ve Sanat Evi’nin, 2200’ü aşkın kişiye ev sahipliği yaptığı bildirildi. Bağlama ve gitar dersi alan kursiyerlerin, müziği ve sanatı eğlenerek öğrenmenin tadını çıkardıkları gözlendi.
Defne Belediyesi Harbiye Ek Hizmet Binasının hemen karşısında yer alan Defne Gençlik ve Kültür ve Sanat Evi’nin, “Yüreğinizin toprağında demleyip de, ağız dolusu söyleyemediğiniz türküleriniz varsa, Defne Belediyesi Gençlik Kültür ve Sanat Evi, sizi ve sesinizi sevgiyle konuk etmeye hazır” cümleleriyle kapı-larını müziksever tüm çocuklara ve gençlere açmaya devam ettiği dile getirildi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ