Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

N.asfuroğlu A.l. Öğretmenleri İspanya’da

N.asfuroğlu A.l. Öğretmenleri  İspanya’da
  • 10.12.2019
  • 623 kez okundu

Erasmus+ Health to Meet You Projesi kapsamında, Defne ilçesi Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi Öğretmenleri, İspanya’da.

Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Erasmus+ KA229 2019-2021 Health to Meet You Projesi’Qnin açılış toplantısı olan C1 Öğretmen Hareketliliği, 24-30 Kasım tarihleri arasında İspanya’nın Barcelona, La Llagosta kentinde gerçekleşti.
Projenin ilki olan bu hareketliliğe; Müdür Yardımcısı Mehmet Çıkar, Koordinatör-Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mustafa Akıncı ve İngilizce Öğretmeni Mehmet Susam’ın katıldığı kaydedildi ve şu bilgi verildi:
“İspanya hareketliliğinde; Çekya, Türkiya, İspanya, Avusturya, Letonya ve Hırvatistan’dan katılımcılar; ülkelerine ait eğitim sistemlerini, ‘Sağlıklı Yaşam’ konulu öğretmen ve öğrencilerin uygulamış olduğu ön-test (anket) sonuçlarının analiz raporlarını, ‘Sağlıklı Yaşam’ konulu ortakların okullarına ait SWOT analizleri ve projenin temel çıktısı olarak tasarlanacak olan ‘Healme El Kılavuz Kitabı’, sunumlarla beyin fırtınası yaparak değerlendirdi. Değerlendirme sonucunda, her ülke, ‘Healme Kılavuz Kitap’ için sağlıklı yaşam ile ilgili bir tema aldı. Çekya, Çevresel Faktörler; Türkiye, Diet; İspanya, Sağlıklı Yaşam Biçimleri; Hırvatistan, Teknoloji Kullanımı; Avusturya, Beden Eğitimi; Letonya, Reklam ve Medya Gücü…
Katılımcı öğretmenlerimiz, Mustafa Akıncı ve Mehmet Susam, okulumuzu ve ülkemizin eğitim sistemini sunumlarla tanıtmışlardır. Bunun yanında, eTwinning Okul Etiketi unvanı taşımamız sebebiyle, ‘eTwinning ve Kullanımı’ konusunda da sunum yapmışlardır.
Okul Değişim Otaklığı projelerinde çok yaygın olan ‘Workshop’ (Atölye Çalışması) etkinliği de yapılmıştır. Stresle mücadele ve insanın iç dünyası gibi konularda uzman olan bir eğitmen tarafından, ‘Ad Animam’ adlı, İnsan Benliği ve İç Dünyası konulu bir terapi seansı uygulanmıştır.
Program kapsamında, ev sahibi okulun sınıf, laboratuvar ve diğer bölümleri gezilmiştir. Montseny Doğa Parkı’nda trekking etkinliği, La Fábrica del Sol Çevre ve İklim Araştırma Tesis’inde hava kalite ölçüm etkinliği ve Sant Pau Modernist Hospital ziyareti düzenlenmiştir. Bununla beraber, Barcelona kentinin turistik bölgelerinde sağlıklı yaşam yürüyüşleri de yapılmıştır.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ