Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,32 / Satış: 8,35
€ EURO → Alış: 9,88 / Satış: 9,92

Nazım’a 54.yıl anması

Nazım’a  54.yıl anması
  • 03.06.2017
  • 1.533 kez okundu

Nazım Hikmet, Defne Belediyesi öncülüğünde, bugün Sümerler Amfi’de gerçekleşecek etkinlikle 54.yılında anılacak. Nazım’ın Bursa yıllarını gün yüzüne çıkartan Güney Özkılınç, ALİKEV ile Eğitim İş müzik toplulukları da ekinliklerde yer alacak.

Büyük üstat Nazım Hikmet, Defne’de, İlçe Belediyesi öncülüğünde zengin içerikli bir programla anılıyor. Bugün saat 20:00’da Sümerler Amfi Tiyatro’da 54.yılında anılacak olan Nazım Hikmet Programı’na, Nazım Hikmet’in Bursa yıllarını gün yüzüne çıkartan ve üzerine kitap yazan Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, Alikev ve Eğitim-İş Müzik Toplulukları da katılıyor. Bugün saat 20.00’de başlayacak Program, Şair-Yazar Güney Özkılıç’ın sunumu (Bu Dünyadan Nazım Geçti), Alikev Müzik Topluluğu ile Eğitim-iş Müzik Topluluğu sunumları ile devam edecek. Bugünkü etkinlik öncesi açıklamada bulunan Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, halkın Nazım Hikmet sevgisini bildiğini ve bunu oldukça önemsediğinin altını çizerek, “Büyük üstat Nazım Hikmet’i saygıyla anacağımız bu özel gecede, değerli konuklarımız ve sevgili halkımızla olacağımız için gururluyuz. Sanata, şaire, şiire değer veren bir toplum olarak bu tür etkinliklerin birleştirici gücüne inanıyoruz. Sivil toplum örgütlerimizle müşterek yaptığımız çalışmalar bizim için önemli. Katkılarından ötürü Alikev ve Eğitim-İş Sendikası’na teşekkür ediyoruz. ‘Haziran’da Ölmek Zor’, 54 sene önce 3 Haziran’da aramızdan ayrılan Nazım Hikmet’i saygıyla anacağımız etkinliğimize tüm halkımızı bekliyoruz” açıklamasında bulundu.
GÜNEY ÖZKILINÇ KİMDİR?
Bugün Defne’deki anma etkinliklerinin önemli konuğu Güney Özkılınç, “Nâzım’ın Bursa Yılları” adlı eseriyle, Eskişehir- Doğançayır Belediyesi ve Yazılı Kaya Şiir Yaprağı 2011 Nâzım Hikmet Araştırma Ödülü’nü alan ve yaptığı araştırmalar, incelemeler, yazdığı şiirler ve düzenlediği sergileriyle biliniyor.
“Ağustos Baladı”(şiir), “Nâzım’ın Bursa Yılları” (inceleme-araştırma) “Yüzümde Nâzım İzi Var” (öykülü albüm), “Kuş İzi”(şiir) eserleri ve “Bursa’nın Nâzım’ı” adlı fotoğraf sergisi ile Nazım Hikmet hakkında biriktirdiği eşsiz bilgilerle Defne’ye konuk olacak Güney Özkılınç, Defnelilere Nazım Hikmet’i Anma Gecesi’nde bir sunum gerçekleştirecek. -Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ