Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Ne mera, ne otlatma alanı ama…

Ne mera, ne otlatma alanı ama…
  • 27.03.2021
  • 208 kez okundu

Parkın Bakımı Ne Zaman?

Şehit Polis Metin Sürer Parkı’nın uzun zamandır aksatılan bakımı için konuşan vatandaşlar, parkın yeşil alanının biçilmeye ve temizliğin de her güne alınmasına ihtiyaç olduğunu dile getiriyor.

Kent merkezlerine ve kavşakları oluşturan yeşil alanlara sık sık çiçek ekimi yapan belediyelerden, vatandaşın bir ricası var. “Mahalleler arasına yapılan parklara da çiçek eksek mi?” Bu konuda uzun zamandır beklentisini paylaşan vatandaşlar, sadece çimen, ağaç ve banklardan oluşan parklara renk verme adına, çiçeklendirme çalışmasının da programa alınmasını istiyor.
Talep gören adreslerden biri de TOKİ Cami yanındaki Şehit Polis Metin Sürer Parkı. Parkın uzun zamandır aksatılan bakımı için konuşan vatandaşlar, yeşil alanın biçilmeye ve temizliğin de her güne alınmasına ihtiyaç olduğunu dile getiriyor.
Bir vatandaşın şikayet ettiği konudaki tanımı ise gülümsetiyor…
“Burası ne mera, ne otlatma alanı ama… Şu hale bakın! Adam boyu! Bakım şart! Ama öyle haftalar sonra, ayda bir değil, her gün. Bir ara buraya her gün temizlik personeli gelirdi, belediyeden. Şimdi 3-4 günde bir oluyor o temizlik. Keşke temiz olsaydık da, gelmeselerdi ama… Değiliz! Kullandığımız maskelerimiz bile, çocukların sık sık kullandığı bu alanda, yerlerde, çöp kovalarında. Ama önce şu çimlerin biçilmesi lazım. Havalar ısınıp da sinekler bastırmadan!” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ