Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

Ne Şahı, Ülke Mat Oldu

Ne Şahı, Ülke Mat Oldu
  • 21.02.2020
  • 370 kez okundu

Milletvekili Topal, Başkanlık sisteminden önce, Ak Parti’lilerin “ÜLKEYİ ŞAHA KALDIRACAĞIZ” söylemini hatırlattı ve günümüzdeki durumu aktardı

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, TBMM’nin önceki günkü oturumunda, kürsüden yaptığı konuşmada, Başkanlık sisteminden önce, Ak Parti’lilerin “Ülkeyi şaha kaldıracağız” söylemini hatırlattı, günümüzdeki durumu aktardı ve “Geldiğimiz yerde ne şahı, ülke mat oldu” dedi.
.Büyümek için üretmek gerek …
Konuşmasında Ocak ayı ekonomik verilerini paylaşan Milletvekili Topal, enflasyonun, TÜFE bazında, maalesef yüzde 12,2’ye yükseldiğini, işsizlikte resmî rakamların: Tarım dışı işsizlik oranı yüzde 15,7’ye, genç işsizlik oranının yüzde 25,3’e, genel işsizlik oranının yüzde 13,7’ye yükseldiğini bildirdi ve şunları dile getirdi: “Dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 2.219 lira, yoksulluk sınırı 7.229 lira değerli arkadaşlar. Bütün bunlara rağmen, manipülasyon yapılmasına rağmen, millet görmesin diye manipülasyon yapılmasına rağmen, yine de birçok vatandaşımız hayatına kıymaya devam ediyor.
Rakamlar gizlenmeye çalışılıyor, enflasyon sepeti değiştirilmeye çalışılıyor. Bütün bunlara rağmen halk pazara gidemiyor, halk bakkala gidemiyor, markete gidemiyor, hatta hastanelere bile gidemiyor çünkü her yerde para alınıyor. İnanın, doğan bebekten para alınıyor, ölenden bile para alınıyor. Ancak ne kadar para alınırsa alınsın, yine maalesef ekonomi düzelmiyor, ülkeye huzur gelmiyor, refah gelmiyor. Bunun için hep diyoruz ‘Büyümek için üretmek gerek, büyümek için ekonomiye müdahale etmemek gerek’ ama maalesef Ak Parti yine bildiğiniz Ak Parti.
Ülke kaynakları bir bir yok ediliyor, bir Varlık Fonu var, oraya aktarılmaya çalışılıyor ve şu anda yine bu kanunla bankacılığa müdahale etmeye çalışılıyor. Hatta kuruluş amacı çiftçiyi desteklemek olan Ziraat Bankası, müteahhitlerin elde kalan AVM’lerini satın almak için araç olarak kullanılıyor, hatta futbol takımlarının borcunu ödemek için de kullanılıyor. Keşke, keşke can çekişen ayakkabıcı esnafımıza yardımcı olabilselerdi. ‘Ekonomik kriz yok’ deniliyor. Ekonomik kriz yoksa, o zaman Varlık Fonunu niye borçlanma aracı olarak kullanıyorlar, bir kez daha buradan sormak istiyorum.
başkanlık sisteminden önce, Ak Parti’li arkadaşlarımız ‘Ülkeyi şaha kaldıracağız’ dediler ama geldiğimiz yerde ne şahı, ne şahı, mat oldu. Ekonomi çökmüş hatta işlemeyen, özürlü bir demokrasiyle karşı karşıyayız. Bunu her zaman söylüyoruz: ‘Demokrasi güçlü olursa adalet güçlü olur; demokrasi güçlü olursa ekonomi güçlü olur, eğitim güçlü olur; demokrasi güçlü olursa üretim artar, güven artar, yatırım artar, huzur gelir, bereket gelir. Ama tabii, maalesef şunu özellikle belirtmek istiyorum: Önce Ak Parti’nin yükselme dönemi vardı, gökdelenler vardı, o zaman dikey mimari; şimdi duraklama dönemi ve gerileme dönemi, yatay mimari; bir de arkadaşlar önümüzdeki süreçte parçalanma dönemi, o da düşey mimari olacak muhtemelen, önümüzdeki süreçte bunu göreceğiz.”
CHP iktidarında ekonomiyi düzelteceğiz
Milletvekili Topal, konuşmasının sonunda şunlara yer verdi: “Osmanlı İmparatorluğu döneminde dönemin padişahı IV. Murat devletin çöküşünü engellemek adına herkese diyor ki: ‘Bana bir rapor hazırlayın.’ Tabii, kimse buna cesaret edemiyor. O dönem biri çıkıyor, cesurca, özgürce padişaha bir risale hazırlıyor. Devlet kurumlarının içerisindeki bütün aksaklıkları, çöküşü, rezaletleri cesaretli kalemiyle anlatıyor, ‘Koçi Bey Risalesi’ diyoruz biz buna, ‘Koçi Bey Risalesi.’ Şimdi, Ak Parti’nin bugüne kadar on sekiz yıllık ekonomideki tahribatını, bırakın ‘Koçi Bey Risalesi’ni, burada 600 milletvekilinin risalesi bile düzeltemez. Evet, çözüm var mı? Çözüm var, bir tek çözüm var: Ak Parti’nin parçalanma döneminde ve önümüzdeki ilk süreçte Allah’ın izniyle de ilk seçimde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Türkiye’yi şaha kaldıracağız, ekonomiyi düzelteceğiz ve Türkiye’yi dünyada istediği konuma getireceğiz.” -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ