Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Ne uyarı var… Ne de tabela…

Ne uyarı var… Ne de tabela…
  • 15.05.2017
  • 1.558 kez okundu

Cumhuriyet Caddesi boyunca sürdürülen çalışma çerçevesinde, trafiğin aktığı yolun her iki yanına döşenen plastik borular için açılan çukurların yarattığı tehlike kazaya adeta davetiye çıkartıyor.

Daha kaliteli bir kent yaşamı için sürdürülen altyapı hizmetlerini aralıksız sürdüren yerel idarenin bu çalışmaları sırasında alınması gereken güvenlik önlemlerin hiçe sayılması olası kazalara da davetiye çıkartıyor. Son olarak, Merkez Postanesi ile Büyükşehir Belediyesi noktasına ulaşan çalışma, bu olası kazanın en net fotoğrafını oluşturuyor. Yaya çizgilerinden karşıya geçmeye çalışanlar ise bu çukur alanın üzerinden adımlayarak ilerliyor.
-ELEŞTİRİ NET-
Vatandaşlar, yapılan hizmete teşekkür ederken, niye her hangi bir önlem alınmadığını ise şu kelimelerle sorguluyor:
“Yol boyunca açtıkları çukurlar özellikle çocuklar için tehlike yaratıyor. Yaya geçitlerinde karşıdan karşıya geçmeye çalışanlar için de durum aynı. Özellikle de 15akşamları. Allah korusun, bir ayağın içine girebileceği kadar bir aralık var. Peki, olası bir kazada sorumluluğu üstlenecekler mi? Yoksa ‘önlerine baksalardı’ mı diyecekler? Çünkü Cumartesi’den Pazar’a durum buydu. Koca bir gün bu görüntüler devam etti. Sahipsiz bir kent gibi! Pazar sabahı mı? Ekipler yeniden çalışmaya başladı. Değişen mi? Hiç bir şey… Hala ne bir uyarı var ne bir tabela. Oysaki her yerde çalışma yaptıklarına dair ekipmanlar var. Ama bir tanesi de kalkıp önlem almayı akıl bile edememiş. Uyarıyı bir kenara bırakın, hangi kurumun ne amaçla bu çalışmayı yaptığına dair de hiçbir bilgilendirme yok. Vatandaşa bir şeyler söyleme gereği bile duymamışlar. Sadece etrafta çalışan insanlar var ve açılan çukurlar, o çukurlar içerisine monte edilmeyi bekleyen plastik borular… Böyle hizmet mi olur? Kimin yaptığı belli değil! Nasıl yaptığı belli değil! Ne güvenlik var ne uyarı! Ama adı, hizmet!” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ