Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

Nehir’den “kadınlar günü” mesajı

Nehir’den  “kadınlar günü” mesajı
  • 06.03.2017
  • 1.257 kez okundu

Samandağ belediye başkanı Mithat Nehir, 8 Mart kadınlar günü mesajında, bugünün, kadınlarımızın haksızlığa, eşitsizliğe, şiddete ayrımcı uygulamalara karşı özgürleşme ve eşit haklara sahip olma mücadelesinin simgesi olduğunu belirtti.
Bir mesaj yayınlayan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, şunları kaydetti:
“Her 8 Mart’ta; kadın cinayetlerine, cinsiyet ayrımcılığına karşı, haksızlıklara karşı kadın hakları mücadelesinin çıtası yükseliyor. Kadın hakları mücadelesi yükselirken de, ülkemizde ve yaşadığımız dünyada adaletsizliklerin ve hukuksuzlukların sonu gelmiyor. Ülkemizde ve yaşadığımız dünyada uygulanan cinsiyetçi politikalar, kadınların özgürleşmesinin önünü tıkıyor. Bazı ülkelerde kadınların hiçbir hakka sahip olmadığını, seçme seçilme, otomobil kullanma hakkına bile erişemediğini görüyoruz.
Ülkemiz, neredeyse her güne yeni bir kadın istismarı, kadın cinayeti, kadına şiddet haberi ile uyanıyor. Kadına yönelik şiddet ve baskının arttığını gözlemlemekteyiz. İstatistikî veriler de bunu kanıtlıyor. Gerek ülkemizde gerekse diğer dünya ülkelerinde bu konudaki olumsuzlukların giderilmesi gerekmektedir. Modern dünyada yaşamanın en önemli koşulu kadın haklarının gelişmesinden geçmektedir. Kadınların özgürleşmesi, dünyamızın özgürleşmesi ve güzelleşmesi anlamına gelir.
Kadın hakları mücadelesini yükseltmek için, bu uğurda mücadele eden kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutlarım. Daha özgür, daha adil, kadın erkek eşitliğinin tam anlamıyla sağlandığı bir dünyada yaşama ümidiyle, kadın halkları mücadelesinde bedel ödeyen kadınlarımızı saygıyla selamlıyorum.”
-A. Halik Görün-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ