Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,96
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Nehir’den Uğur Mumcu Mesajı

Nehir’den Uğur Mumcu Mesajı
  • 25.01.2018
  • 724 kez okundu

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’yu katledilişinin 25.yıldönümünde bir anma mesajı yayımladı. Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in Uğur Mumcu’yu anma mesajı şöyle:
“Uğur Mumcu, somut belgelere dayalı çalışmaları ve yayınladığı eserleriyle önder bir gazeteci olmuştur. Uğur Mumcu, Türkiye için aydınlanmayı, bağımsızlığı, özgürlüğü, hukukun üstünlüğünü ifade ediyordu. Mumcu’nun yazdıkları aydınlanma, bağımsızlık ve özgürlük yolunda hepimizin ışığı oldu. Uğur Mumcu kişiliği, ahlakı, mücadelesi ve yazarlığıyla önümüzdeki kuşaklara örnek olmaya devam edecektir. Uğur Mumcu gibi dünya görüşlerinden dolayı siyasi cinayetlere kurban giden Abdi İpekçi, Muammer Aksoy, Turan Dursun, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı ve diğerlerini de unutmadık. Mücadelesini verdikleri değerler ve ilkeler unutulmadı, unutulmayacak.
Aydın kimliği, demokratik duruşu ve ilkeli yaşamıyla gelecek kuşaklara örnek olmayı sürdüren Usta Gazeteci Uğur Mumcu`yu; kaybettiğimiz tüm aydınlarımızı şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.”
-Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ