Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

Normalleşirken, Ayağımızın Kaymasına İzin Vermeyelim…

Normalleşirken, Ayağımızın Kaymasına İzin Vermeyelim…
  • 02.06.2020
  • 209 kez okundu

Güngör, salgın sürecinde kritik noktaya girdiklerine vurgu yaptı.

Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, salgın sürecinde kritik noktaya girdiklerini söyledi, normalleşme adımı atarken de ayaklarının kaymasına izin verilmemesinin gerekliliğini bildirdi.
Normalleşme yönünde atılan adımların ve alınan kararların büyük bir titizlikle uygulanması gerekliliğine değinen Güngör, “Salgın bitmiş değil. Bu nedenle sosyal mesafe kuralına, maske kullanımına ve kişisel temizliğe her zamankinden daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Kendimiz için, sevdiklerimiz ve ülkemiz için bunu başarabiliriz” dedi.
Tüm dünyada ve ülkemizde görülen salgın nedeniyle alınan önlemlerin son dönemde normalleşme ve kontrollü hayat ilkesiyle gevşetilmeye başlanmasının ardından süreç ile ilgili açıklamalarda bulunan Güngör, şöyle devam etti:
“Kesinlikle tedbiri elden bırakmamamız gereken yeni bir döneme giriyoruz. Amerika ve Avrupa’daki ülkelerin salgında yaşadığı zorluklar ve ölümler ortada. Çok şükür ülkemiz, bugüne kadar eşi görülmemiş bu salgını daha az hasarla atlatma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Devletinden vatandaşına, sağlık çalışanından tüm emekçilere kadar herkes, ülkemizdeki bu olumlu tabloya büyük katkı verdi. Şimdi bu normalleşme ve kontrollü hayat sürecinde adımlarımızı atarken ayağımızın kaymasına asla izin vermemeliyiz. Tedbirlere sıkı sıkıya sarılmalı, gelecek güzel günleri hep birlikte inşa etmeliyiz.”
“Bu zor süreç bizlere bir kez daha göstermiştir ki, işçinin ve çalışanın emeği her şeyden kıymetli ve anlamlıdır” diyen Şube Başkanı Güngör, şu mesajı verdi:
“Tıpkı sağlık çalışanları gibi, bu sürecin bir başka kahramanları da, her şeye rağmen fabrikalarda alın teri akıtmaya devam eden emekçilerdir. Sağlık çalışanları nasıl ki insanımızın sağlığının güvencesi olduysa, emekçiler de, ülkemiz ekonomisinin birer neferleri olmuştur. Bu zorlu ve meşakkatli süreçte üretim, emekçilerin göstermiş olduğu cesaretle devam etmiştir. Bu nedenle hayatını riske atan, bu yönde mücadele eden emekçiler bir ödülü hak etmişlerdir. İşverenlere, bu beklentiye kulak vermeleri yönünde çağrıda bulunuyorum.” Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ