Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Nostaljik Açılış “Mozaik-Künefe” Evliliği

Nostaljik Açılış “Mozaik-Künefe” Evliliği
  • 31.10.2020
  • 167 kez okundu

Habib-i Neccar Cami yanında bulu-nan Haas Mosaic Künefe Salonu’nun açılış organizasyonu, sembolik bir nikah merasimi ile gerçekleşti. Gerçekleşen künefe ile mozaiğin nikah törenini, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş kıyarken, nikah şahitliğini ise Ak Parti Meclis üyesi Ramazan Alparslan ve HASİAD Başkanı Gökhan Alkan yaptı.
Haas Mosaic Künefe işletme sahibi Mustafa Karabay, açılışın renkli görüntüler eşliğinde gerçekleştiğini belirterek, işletme ile ilgili şunları söyledi:
“Hatay’ın iki değeri var, biri mozaik ve diğeri ise künefedir. Biz bunların ikisini aynı çatı altında birleştirerek ‘evlendirelim’ dedik. Yaptığımız organizasyon ile insanların ilgisini çeksin istedik. Yurt dışından gelenler, künefe ve mozaiğe sempati ile bakıyorlar. Biz de ‘neşeli ol hayatını yaşa’ mozaiğini sloganlaştırarak, ‘Künefe ye mutlu ol’ dedik. Künefe, zaten birinci sırada geliyor. Mozaik ise ikinci sırada. Biz de, bu durumda bu ikisini evlendirdik. İnşallah insanların dikkatini çekebilmişizdir.”
Organizasyonun açılışını ve nikâh merasimini gerçekleştiren Başkan Savaş da, tepsi içinde getirilen künefeye takla attırdı ve tadına tam not verdiğini belirtti. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ