Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,44
€ EURO → Alış: 10,00 / Satış: 10,04

O.ötken Liselileri İstanbul’da

O.ötken Liselileri İstanbul’da
  • 21.03.2018
  • 1.366 kez okundu

Bostancı Gösteri Merkezi’nde Sahneye Çıkacak!

Dünyanın en uzun soluklu ve en büyük gençlik organizasyonu olan “fizy 21. Liselerarası Müzik Yarışması” heyecanı, İstanbul elemeleriyle başlıyor. Uzun zamandır büyük bir merakla bugünü bekleyen Hataylı lise öğrencilerinden ise “Biz hazırız!” mesajları geliyor.
Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde End Productions tarafından organize edilen ve her sene olduğu gibi bu sene de büyük ilgi görüp başvuru rekoru kıran fizy 21. Liselerarası Müzik Yarışması, İstanbul elemeleriyle başlıyor. “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip yarışmanın İstanbul elemeleri 23-24 Mart (Cuma ile Cumartesi) tarihlerinde Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılacak. Hatay’dan Osman Ötken Anadolu Lisesi’nin sahne alacağı elemelerde 12 İl’den 195 okul “büyük ödüller” için yarışacak.
Hataylı öğrencilerin, profesyonel olarak hazırlanan sahnede performanslarını sergileyeceği İstanbul elemelerinde, Hatay’ın yanı sıra İstanbul, Edirne, Gaziantep, Bursa, Kocaeli, Kırklareli, Sakarya, Sinop, Tekirdağ, Trabzon ve Yalova’dan gelen öğrenciler de kıyasıya yarışacak.
fizy’den izlenebilecek ..Müzik aşkıyla yanıp tutuşan gençler, gerçek müzik deneyimini bu sene fizy ile yaşamaya başladılar. fizy 21. Liselerarası Müzik Yarışması’nda bu yıl jürinin seçtiği finalistlere ek olarak 6 finalist daha eklenecek. İstanbul elemelerinde yer alan 195 performansın videosu ise fizy uygulaması üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulacak. Videolara eklenen “beğen” özelliğiyle de internet oylaması yapılacak. Ayrıca, aday grupların destekçileri, sevdikleri performansları fizy üzerinden paylaşarak milyonlara ulaştırma fırsatı da yakalayacak.
Hayalleri süsleyen ödüller…
fizy 21. Liselerarası Müzik Yarışması için 81 ildeki 8.000 liseli yarışmacıyı birbirinden değerli ödüller bekliyor. Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğindeki End Productions tarafından 21 yıldır başarı ile organize edilen yarışmanın ödülleri arasında fizy’den cazip para ödülleri ile eğitim sponsoru olan Okan Üniversitesi tarafından 3 öğrenciye karşılıksız olarak verilecek eğitim bursu da yer alıyor. Yarışmadaki kategoriler ve ödüller şöyle:
Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için:
1.lik ödülü: 10.000 TL
2.lik ödülü: 7.500 TL
3.lük ödülü: 5.000 TL
Orkestra/Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:
1.lik ödülü: 6.000 TL
2.lik ödülü: 4.000 TL
3.lük ödülü: 2.000 TL
Kız Solist/Erkek Solist / Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:
1.lik ödülü: 3.000 TL
2.lik ödülü: 2.000 TL
3.lük ödülü: 1.000 TL
Okan Üniversitesi’nin eğitim bursları:
%100 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu
%50 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu
%30 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu
-Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ