Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

“O Ses Türkiye” gibi

“O Ses Türkiye” gibi
  • 09.01.2020
  • 519 kez okundu

Samandağ Boğaziçi Koleji THM Solo Yarışması’nda müthiş sesler…

Samandağ Özel Boğaziçi Koleji tarafından düzenlenen İlçe Okullar Arası Türk Halk Müziği Solo Yarışması’nda birbirinden güzel sesler sahne aldı, yarıştı, etkinliği izleyenler ise müziğe doydu. Boğaziçi Koleji Yönetimi adına kaleme alınan değerlendirmede, “Boğaziçi Koleji olarak İlk’leri gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Türk Halk Müziği Solo Yarışması, mükemmel bir atmosferde gerçekleşti. Bizleri bu etkinlikte yalnız bırakmayan Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, İlçe Emniyet Müdürümüz, Karaçay Karakol Komutanımız, Muhtarlarımız, Okul Müdürlerimiz ve Samandağ halkımıza sonsuz teşekkür ederiz. Hepiniz iyi ki varsınız. Boğaziçi Koleji olarak, farkındalıklarımız devam edecek” denildi.
TV-8 ekranlarında gördüğümüz “O Ses Türkiye” yarışmasını andıran ve birbirinden güzel seslerin yarıştığı etkinliğe; Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Öğün, Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Karaçay Karakol Komutanı İzzet Ali Altıntaş, Tomruksuyu Mahallesinin Kadın Muhtarı Feray İncir ile öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Okul Yönetimi, etkinliğe dair şu görüşleri dile getirdi:
“Tomruksuyu Mahallesi Batıayaz kavşağında, şehir gürültüsü ve karmaşasından uzak bulunan okulumuzda, bu sene, genç nesillerimizin günden güne sosyal medya bataklığına saplanmasını engellemek ve kendilerine iyi alışkanlıklar edinmesini sağlayarak kültürümüzü ve geleneklerimizi korumak, yaşatmak ve aynı zamanda ‘sosyal medyadan kurtul, kültür ve sanata sarıl’ sloganıyla, eğitimin sadece masa başı defter ve kitapla olmadığını, hayatın her noktasında kendini bulabilen, sosyal aktif, özgüvenli bireyler yetiştirebilmek ve bu hususa dikkat çekip farkındalık yaratmak amacıyla, okulumuzda geleneksel hale getireceğimiz ‘Özel Boğaziçi Koleji Ödüllü Geleneksel Solo Halk Müziği Yarışması’nı düzenledik.
Müzik yarışmamıza, ilçemizin dört yanından katılan genç yeteneklerimizi, değerli öğretmen ve idarecilerimizi okulumuzda ağırlamak, performanslarını dinlemek ve güzel heyecanlarına tanıklık etmek çok güzel. Halkımızın ve velilerimizin yoğun katılımı, öğrencilerimizin gözlerindeki heyecanlarına tanıklık etmek ve birbirinden değerli gençlerimizin yeteneklerini keşfetmek, farkındalık çalışmamızın ve yarışmamızın verimliliğini bizlere fazlasıyla yaşatmıştır.”
Müzik Yarışması’nda ilk 3’ü paylaşan öğrenciler 1500 TL, 1000 TL ve 500 TL olmak üzere, ödüllendirildi.
Yarışmada jüri üyeliğini ise M.K.Ü. Devlet Konservatuarı Müdürü Dr. Erhan Tekin, M.K.Ü. Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Sezgin Suna , Antakya Polifonik Korolar Derneği ve Regularis Şefi Nathalie Sovuksu ve Antakya Medeniyetler Korosu Şefi / Defne Halk Eğitim Merkezi Müzik Öğretmeni Yılmaz Özfırat üstlendi, puanları vererek sonuçları belirledi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ