Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Obeziteye karşı aktivite:

Obeziteye karşı aktivite:
  • 07.03.2017
  • 1.320 kez okundu

Bisiklet turu

Antakya’da, 12 Mart Pazar günü, “kaskını, bisikletini al, haydi bayrama” etkinliği var.
Hatay İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, hareketsizliğin önüne geçmek ve obeziteye yakalanma riskini azaltmak için, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 12 Mart Pazar günü saat 15:00’te, Antakya Toplum Sağlığı merkezi binası önünden başlayıp Atatürk Caddesi, eski Rektörlük önünden U dönüşüyle Stadyum, Orman İşletme Müdürlüğü, Palladium, İstiklal Caddesi, Sümerler, yeni Emniyet binasından U dönüşü, Mehmet Yeloğlu Köprüsü, Gündüz Caddesi istikametini takiben, Antakya Toplum Sağlığı Merkezi önünde sonlanan 8 km’lik güzergahta, Bisikletliler Derneği üyeleri ve sağlık çalışanları işbirliğiyle bisiklete binme etkinliği planladı.
Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün bu etkinlikle ilgili mesajı, toplumun tüm kesimlerine, “Kaskını bisikletini al, haydi bayrama’ şeklinde.
Hatay İl Halk Sağlığı’nın bisiklete binmenin yararlarıyla ilgili kısa mesajı şöyle:
“Bisiklet kullanma, tüm vücut bir arada çalıştığından, insan sağlığı açısından önemlidir. Yapılan araştırmalar, bisiklet kullanmanın strese, obezite, tansiyon ve sırt, bel ağrıları ile şeker, guatr gibi metabolik rahatsızlıklara iyi geldiğini göstermektedir. Vücut direncini arttırması, yağ yakımınım kolaylaştırması ve kilo kontrolünü sağlaması, bisiklet kullanmanın faydaları arasında yer almaktadır.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ