Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Öğrenciler performanslarıyla tam not aldı …

Öğrenciler performanslarıyla  tam not aldı …
  • 27.03.2019
  • 398 kez okundu

Nimet- Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencilerinden ‘Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası’ etkinliği …

Nimet- Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri, Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası kapsamında “Çanakkale Bir Umuttur Yarınlara” adlı oyunu sahneledi, duygusal anlar yaşattı. Meclis Kültür Merkezi’nde iki seans halinde sahnelenen oyunda, öğrenciler performanslarıyla göz doldurdu, izleyicilerden tam not aldı.
Okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Pınar Kuş’un yönettiği oyunda görev alan 29 öğrenci, Çanakkale ruhunu başarılı bir şekilde yansıttı. Öğrenciler sahneledikleri oyunda, Çanakkale’nin sadece bir savaş olmadığını, bir insanlık dramı olduğunu, şehit olan her askerin bir eş, bir sevdalı, bir annenin evladı olduğunu, o dönemin zorluklarını, savaşın birlik ruhunu ve Mustafa Kemal’in stratejik adımlarıyla kazanıldığını vurguladı.
Çanakkale Zaferi’nin bir umut doğurduğunu, sonraki bağımsızlık mücadelesinde bir ışık olduğunu yansıtan öğrenciler, “Bu Vatan Kimin” şiiriyle milli birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.
Oyunun sonundaki teşekkür konuşmasında Pınar Kuş, desteğini tiyatro topluluğundan, esirgemeyen okul müdürü Mehmet Nur’a teşekkürlerini ilettikten sonra, turizm lisesinin eğitim-öğretim süresinin kısalığından dolayı bu okulda öğretmen ve öğrenci olmanın zorluğundan söz etti, hem ders tamamlama hem de etkinlik yapmak için kısıtlı zaman kaldığını ifade etti. Öğretmen Pınar Kuş, bu yoğunluğa rağmen beş ayda böyle bir oyuna profesyonelce hazırlandıkları için öğrencilerini tebrik etti, Atatürk’ün izinden gittiklerini ve “Az zamanda çok büyük işler” yaptıklarını vurgulayarak herkese teşekkürlerini iletti.
Oyunu Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan da izledi, beğenilerini dile getirdi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ