Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Öğrencilerden HATSU ziyareti …

Öğrencilerden HATSU ziyareti …
  • 30.05.2019
  • 820 kez okundu

Hatay TED koleji öğrencileri, geçtiğimiz gün, Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nü (HATSU) ziyaret etti, suyun iletimiyle ilgili teknik bilgiler aldı.
Okul öğretmenlerinin de yer aldığı ziyarette Projeler Daire Başkanı Seyhan Miçoğulları, içme suyundan abone bağlantılarına, arıtma tesislerinden kanalizasyon yatırımlarına kadar HATSU’nun görev, yetki ve sorumlulukları ile ilgili detaylı bilgileri öğrencilerle paylaştı.
Özellikle içme suyunun kaynaktan musluğa kadar olan iletim sürecini ve arıtma tesislerinde atık suyun nasıl arıtıldığı konusu üzerinde duran Miçoğulları, öğrencilerin de sorularını cevaplayarak HATSU’nun yaptığı yatırımların önemine dikkat çekti.
Daha sonra TED Koleji öğretmen ve öğrencilerini makamında kabul eden HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, su ve kanal idarelerinin görevinin insana yönelik içme suyu teminini sağlamak ve atık suyu doğamıza, çevremize zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek olduğunu ifade ederek, bünyelerinde yer alan birimlerin görev ve yetkileri hakkında bilgiler aktardı.
HATSU’nun görev ve yetkilerini detaylı şekilde öğrenen öğrenciler, canlı, çevreci, yenilikçi bir gençlik ve belediyecilik anlayışına katkıda bulunmak istediklerini ifade etti, yapılan yatırımları tebrik etti. Program sonunda çekilen hatıra fotoğrafının ardından Genel Müdür Çaparali, çocuklara günün anısına hediyeler takdim etti. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ