Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,45
€ EURO → Alış: 9,98 / Satış: 10,02

Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmenler Günü  Mesajları
  • 25.11.2020
  • 3.379 kez okundu

Başkan Savaş’tan 24 Kasım Mesajı
Öğretmenler, ülkenin aydınlık yarınlarında en büyük pay sahibi
Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında, öğretmenlerin, ülkemizin aydınlık geleceğinde en büyük pay sahibi olduklarına vurgu yaptı.
BŞB Başkanı Lütfü Savaş, mesajında şöyle dedi:
Çocuklarımızın hayata hazırlanmasında en büyük rehberliği yapan öğretmenlerimizin değeri tartışılamayacak kadar büyüktür. Bu kutsal mesleği, Anadolu’nun her köşesinde bin bir emek ve özveriyle yapan tüm öğretmenlerimiz, ülkemizin aydınlık yarınlarında en büyük pay sahibidir
Öğrencilerine rol model olarak, onların iyi ahlaklı ve erdemli bireyler olarak yetişmesini sağlayan öğretmenlerimizin görevlerini yerine getirirken yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak hepimizin ortak sorumluluğudur.
Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir’ sözünü kendine ülkü edinerek bu mesleği icra eden öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Güzel ülkemizin dört bir yanında şanlı Türk Bayrağımızın dalgalandığı her yerde görevinin başında olan, bu mesleğe ömrünü adayan tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adaylarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım.” -Haber Merkezi-

CHP İl Başkanı’ndan “Öğretmenler Günü” Kutlaması
CHP Hatay İl Başkanı H.Ramiz Parlar, Atatürk’ün çizdiği hedefte, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmada öğretmenlerin hayati öneme sahip olduğuna işaret ederek, “Öğretmenler, demokrasinin güvencesidir” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar’ın, eğitim ve öğretimin temelinin öğretmen olduğuna vurgu yaptığı mesajı aynen şöyle:
“Öğretmenlerimiz, düşük maaşa ve kabul edilemez çalışma koşullarına mahkum ediliyor. Yüz binlerce genç öğretmen, göreve atanmıyor. Ücretli öğretmenler, yoksulluk sınırında çalıştırılıyor. Atatürk’ün çizdiği hedefte, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmamızda hayati öneme sahip olan öğretmenlerimizin hak ettiği değeri görmesi için sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Öğretmenler, demokrasinin güvencesidir. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında; ücretli ve sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına son verecek, tüm öğretmenlerin kadrolu atanmasını sağlayacağız. Öğretmenliği, Cumhuriyetimizin ilk yıllarında olduğu gibi, en saygın mesleklerden biri haline getireceğiz.”
24 Kasımların, coşku ile kutlanacağı günler temenni eden Başkan Parlar, “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlıkçı, çağdaş, laik ve bilimsel eğitim anlayışını benimseyen ve bu anlayışla yeni nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum. Mutluluk ve sağlık diliyorum.” -Haber Merkezi-

Deva mesajı öğretmenlere
Eski Başbakan Yardımcılarından Ali Babacan’ın Genel Başkanı olduğu Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) Hatay İl Teşkilatı, bir mesajla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. DEVA Hatay İl Başkanı Sabit Coşkun imzalı mesajda şöyle denildi:
“Başta Şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarız. Benim öğretmenim, hepimizin DEVA’sı.”
-Haber Merkezi-

Balıbey: öğretmen iz bırakan
Hatay eski İl Milli Eğitim Müdürü, daha sonra Yozgat ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapan, oradan da Bakanlık bünyesinde Öğretmen Yetiştirme Okulları Genel Müdürlüğü’ne terfi eden emekli eğitimci Ömer Balıbey, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında, 24 Kasım’ın, Başöğretmen Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği gün olduğunu hatırlattı ve bu anlamlı günde tüm meslektaşlarının Öğretmenler Günü’nü kutladığını bildirdi.
Mesajında, “Tüm insanların hayatında olduğu gibi, bizim de hayatımızda geleceğimize dokunan bir öğretmenimiz mutlaka vardır. İşte biz, o öğretmenlere İz Bırakan Öğretmenler diyoruz” diyen Ömer Balıbey, şöyle devam etti:
“O öğretmenler, kitaptan değil, yürekten öğreten insanlardır. Nurettin Topçu da öğretmeni şöyle anlatır… O öğretmenler, hayatımızın sahibi olmaktan çok sanatkarıdır. Seyircisi değil, aktörüdür. Kullanıcısı değil, yapıcısıdır. Çünkü o bilmemiz gerekeni öğretir. Arthur Ward;
‘1-) Sıradan öğretmen anlatır,
2-) İyi öğretmen açıklar,
3-) Yetenekli öğretmen yapar ve gösterir,
4-) Büyük öğretmen ilham kaynağı olur’ demiştir.
İşte bu öğretmenler, dünyaya yön veren bir çok lidere de ilham kaynağı olmuşlardır. ‘Akşemsettin’ Fatih Sultan Mehmet’e, ‘Mustafa Öğretmen’ Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ilham kaynağı olmuştur. Farabi, ‘Öğretmen, öğrencilerle Sokrates gibi tartışmayı bilmeli, bir şeyi öğretmeden ötekine geçmemeli, disiplin ne sert ne yumuşak olmalı, ılımlı bir yol izlemelidir’ der.
Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu başöğretmen Atatürk de, öğretmenlere çok büyük önem vermiş, ‘Milletvekillerinin maaşı öğretmen maaşından fazla olmamalıdır’ diyerek, eğitime ve öğretmenlere verdiği değeri göstermiştir.
‘Öğretmenler; Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmenizi ister’ diyerek kurduğu genç Cumhuriyeti, öğretmenlere emanet etmiştir.
Değerli dostlar, bu önemli günümüzde, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere, tüm Şehit öğretmenlerimizi ve aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Öğretmenler Günümüz kutlu olsun.” -Haber Merkezi-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ