Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,45
€ EURO → Alış: 9,98 / Satış: 10,02

Öğüt ve ekibinden eğitim desteği

Öğüt ve ekibinden eğitim desteği
  • 15.03.2021
  • 2.079 kez okundu

Hatay Sevgi ve Şefkate Muhtaç Çocukları Koruma Derneği (HSŞMÇK) Başkan ve üyeleri, geçtiğimiz hafta sonunda, Defne ilçesi Aknehir Mahallesine giderek, buradaki bir eğitim kurumuna destekte bulundu.
Dernek üyelerinin durağı, Defne Aknehir İlköğretim ve Ortaokulu oldu. Okulda düzenlenen etkinliğe; HSŞMÇK Derneği Başkanı Serpil Öğüt, Okul Müdürü Levent Arslan, Okul Aile Birliği Başkanı Sezer Askeri, Mahalle Muhtarı İsa Taş, Dernek üyeleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Dernek Başkanı Serpil Öğüt, yaptığı açıklamada, geçen hafta Yaylacık Defne Rotary İlköğretim Okulu’na, bu kez de Defne Aknehir İlkokul ile Ortaokulundaki öğrencilere destekte bulunmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
Dernek olarak, bu okullara yetişmeden önce, duyarlı iş insanlarını gezerek çocukların ihtiyaçlarını topladıklarını hatırlatan Serpil Öğüt; ana sınıflarına halı ve perde için Nebo Teksil Ethem Burç’a, havlu için Hateks Fabrikası’na, kırtasiye için Çağ Asi Kırtasiye’ye, Latife Soysal Hanım’a, ayakkabılar için imalatçı kuruluşlara, okul kapısını kendilerine açan Müdür Levent Arslan ile etkinliklerini izleyen ve haberleştiren Gazeteci Hüseyin Zorkun’a teşekkür etti.
Okul Müdürü Levent Arslan, bu duyarlı davranışından dolayı Dernek Başkanı Serpil Öğüt’e bir plaket verdi. Etkinlik kapsamında, okul ihtiyacı olan malzemeler ile öğrenciler için kırtasiye ve giyim ürünleri dağıtıldı.
Haber/-Cemil Yıldız-(Foto Hüseyin Zorkun)

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ