Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,14 / Satış: 6,17
€ EURO → Alış: 6,68 / Satış: 6,71

Okul bahane…

Okul bahane…
  • 18.07.2017
  • 1.631 kez okundu

Ağaç kesmek şahane!

Belen’de, ormanlık alanda ağaçlar kesilerek okul yapılacak. AK Partililer öneriyi destekledi ve ‘evet’ oyu kullandı. CHP’liler, ağaç kesimine karşı çıkarken, ‘hayır’ dedi! Oylamada, 44-19 ‘evet’ lehine oy çıktı ve Belen’de ormanlık alanda ağaç kesimi ile okul yapılması önerisi AK Parti oylarıyla kabul edildi.
Hatay’ın Belen ilçesinde bulunan ormanlık alandaki ‘ağaçların kesilerek’ okul için yer açılması yönündeki çalışmalara ve bu yönde oluşan ‘Ak Parti’ destekli öneriye itiraz eden CHP’nin İmar Komisyonu üyesi M. Ömer Dolar, ağaç keserek ve orman katlederek okul yapma anlayışına bir son verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Dolar, “En kolaycı yaklaşım bu. Oysa Milli Eğitim ciddi bir planlama ve araştırma yapabilse, uygun hazine arazileri bulunabilir, okul yeri olarak ayrılır ve ağaç kesmeye gerek kalmazdı” şeklinde konuştu.
Komisyon’da CHP’li 2 üye olumsuz oy kullanıp ‘ŞERH’ koydu. Belen’in AK Partili Belediye Başkanı Adnan Vurucu ise ilçede okul yapacak bir yer olmadığını, mevcut yerde az ağaç olduğunu savundu. Bu arada, AK Partili Belediye Başkanı Adnan Vurucu ile CHP’nin İmar Komisyonu üyesi M.Ömer Dolar ile arasında şu polemik yaşandı:
M. ÖMER DOLAR (CHP’li üye): Ağaç keserek okul yapma anlayışından vazgeçin.
ADNAN VURUCU (Bel.Bşk): İlçede okul yapacak başka yer yok.
M.ÖMER DOLAR: Var…
ADNAN VURUCU: Bul! Bulursan istifa edeceğim.
M.ÖMER DOLAR: Milli Eğitim’in ciddi bir çalışma yapması gerekir. Aranırsa mutlaka yer bulunur. Önemli olan orman vasfını kaybetmiş olması. Mevcut yer ise ağaçlarla kaplı.
A. VURUCU: İlçede başka okul yeri yok. 30 Yıl önce Ş. Çalışkan Ortaokulu yapıldı, başka okul yok. İhtiyaç çok…  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ