Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Okul yönetimi’ne teşekkür

Okul yönetimi’ne teşekkür
  • 22.02.2017
  • 1.979 kez okundu

Öğrenciler, kan bağışı konusunda bilinçlendirildi, velilerle toplantı yapıldı, Kızılay çağrıldı, 50 tüp kan bağışı sağlandı.
Antakya ilçesi Ovakent Mahallesi’ndeki bir okulun sıra dışı bir bilinçlendirme uygulamasıyla, kırsal kesim halkına kan bağışının yararları önce anlatıldı, kavratıldı, ardından da Kızılay eliyle kan bağışında bulunulması sağlandı.
Eğitim-öğretim dışı gelişme, Ovakent Yıldızım Beyazıt Ortaokulu’nda yaşandı. Okul Yönetimi ve Öğretmenleri, önce öğrencileri kan bağışının yararları ve gerekliliği üzerinde bilinçlendirdi. Ardından, Ovakent’teki Özbek asıllı yurttaşlarla toplantı gerçekleştirildi ve yörede ikamet eden çocuk-anne-baba herkes bilinçlendirildi. Ardından Okul Müdürü Murat Göl, Kızılay ile teması kurdu. Nihayetinde, Özbek vatandaşlarımızın çoğunluğunu oluşturduğu Ovakent Mahallesi’nde, Ovakent Yıldırım Beyazıt Ortaokulu ve Kızılay Derneği işbirliğiyle kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Kan bağışı organizasyonu; Okul Müdürü Murat GÖL, Kan Bağışı Kulübü Öğretmenleri Ebru HERZEM, Ayşe GÜZEL, Kulüp Öğrencileri ve Kızılay Yetkilisi Hilal AYAS tarafından yapıldı. Geçtiğimiz hafta sonunda okulda düzenlenen etkinliğe öğrenci velileri yoğun ilgi gösterdi. Bu ilgiden dolayı, Kızılay yetkilileri, okul müdürlüğüne ve mahalle halkına teşekkürlerini iletti.
Kampanya dâhilinde 50’ye yakın öğrenci velisi kan verirken, en önemlisi, bir o kadar veli de kan vermeye geldi, ancak çeşitli sağlık sorunları sebebiyle kan veremediğinden üzüntü yaşadı.
Kan Bağışı Kampanyası, sabah saat 10.00’da başlayıp akşam 17.30’a kadar devam ederken, etkinlik ile okul-veli arasındaki yardımlaşma bağının güçlendirildiği ifade edildi. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ