Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Okullara dezenfektan ünitesi

Okullara dezenfektan ünitesi
  • 25.01.2021
  • 2.937 kez okundu

Hayırsever Erol Bilecik desteğiyle, Erol Bilecik MTAL üretimi:

Hatay’daki okullara bedava verildi, dışsatım 1,3 Milyon TL…

Hayırsever İş İnsanı Erol Bilecik desteğiyle, ilimiz Antakya ilçesinde, kendisinin kente kazandırdığı Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde üretilen ayak pedallı dezenfektan üniteleri okullara dağıtıldı. Dezenfektan ünitesi dağıtımı, geçtiğimiz hafta içinde okul müdürlerine yapıldı. Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ile hayırsever Erol Bilecik’in Antakya’da yaşayan abisi Kemal Bilecik de katıldı.
Törende, Okul Müdürü Ömer Levent Sekban, şunları söyledi:
“Okulumuz Hatay Erol Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 1940 yılında Sanat Enstitüsü olarak başladığı, ülkemizde ihtiyaç duyulan meslek eleman ve eğitim verilen alanları ile ilgili atölyelerinde, ülkede ihtiyaç duyulan, tüketim ve sanayi mamullerinin üretim serüvenine, 2019 yılının son aylarında, tüm dünyada patlak veren kovid-19 salgını ile mücadelede, ‘meslek liseleri memleketin hizmetinde’ düşüncesi ile yerini almış, Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un talimatları, Bakan Yardımcımız Mehmet Özer’in destekleri, Meslek ve Teknik Genel Müdürümüz Kemal Varın Numanoğlu’nun direktifleri ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürümüz Kemal Karahan’ın Hatay ilimizdeki Meslek Liseleri ile yapmış olduğu yoğun çalışma temposu ile öncelikle, iğne iplikle tek tek teyelleyerek başladığı ‘tek kullanımlık cerrahi maske’ üretimine, şuan 3 katlı, telli, ultrasonik dikişli ve ULV Ultraviyole ışınları ile hijyen edilen maskeyle devam etmektedir.”
Sekban, il dışı resmi kurum ile okullara parayla yapılan satışlarda 1 milyon 250 bin lira gelir elde edildiği bilgisini de verdi. Okuldaki törende daha sonra, Erol Bilecik MTAL Okulu atölyelerinde tasarlanan ve Hayırsever İşadamı Erol Bilecik’in destekleri ile Hatay okullarının ihtiyacı olacağı düşünülen 50 Pedallı Dezenfektan Ünitesi’nin dağıtımı yapıldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ