Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

Okulların Tatil Edilmesi Yerinde ve Doğru Bir Karar

Okulların Tatil Edilmesi Yerinde  ve Doğru Bir Karar
  • 16.03.2020
  • 138 kez okundu

Solğun, Koronavirüs konusunda devletimizin başından beri süreci titizlikle yürüttüğünü söyledi

Türk Eğitim-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Ömer Solğun, küresel salgın haline gelen ve ülkemizde de görülen Koronavirüs nedeniyle okulların tatil edilmesi hakkında açıklama yaptı.
Koronavirüs riskine karşı alınan tedbirler kapsamında okullarımızın bir hafta tatil edildiği, takip eden hafta ise Nisan ara tatilinin öne çekilmesiyle toplamda iki haftalık bir tedbir uygulamasının hayata geçirileceğini hatırlatan Solğun, “İkinci haftada gerek EBA ve gerekse TRT ekranları üzerinden öğrencilerimize müfredat doğrultusunda uzaktan eğitim desteği verilecek. Koronavirüsü nedeniyle okulların tatil edilmesi doğru ve yerinde bir karardır” dedi.
Hizmetli personel sayısının artırılmalı
Koronavirüs konusunda devletimizin başından beri süreci titizlikle yürüttüğünü söyleyen Solğun, “Öncelikle başta Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı yönetimini tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü virüs tehlikesinin gündeme gelmesiyle birlikte her türlü senaryo üzerinden alternatif tedbirler alındığını ve hazırlıkların yapıldığını görüyoruz. Öte yandan vatandaşlarımızın bir panik havasına meydan vermeden resmî kurumlarımızın ikaz ve yönlendirmeleri doğrultusunda sorumlu davranmaları önem arz etmektedir. Temennim odur ki, bu tehlikeyi en az sıkıntıyla bertaraf edelim” dedi.
Okulların salgın hastalıklara karşı ciddi risk altında bulunduğuna dikkat çeken Solğun, hijyen tedbirlerinin en üst düzeyde alınması gerektiğini bildirdi. Bazı okullarda hizmetli personel sayısının yetersiz olduğunu da vurgulayan Solğun, bundan sonraki süreçte hizmetli personel sayısının artırılmasını talep etti.
Okullar kaderleriyle başbaşa bırakılmamalı …
Solğun, okullardaki temizlik malzemelerinin ihtiyacı karşılamadığını belirterek, “Bazı okullarda temizlik malzemeleri çok az sayıda bulurken, bazı okullarda hiç yoktur. Dolayısıyla veliler çocuklarının çantasına sabun, peçete, kolonya v.b. malzemeler koymaktadır. Bakanlığın bu konuda da ciddi tedbirler alması, okulları kaderiyle baş başa bırakmaması gerekir. Bu noktada yapılması gereken en önemli iş, okullara ayrılan ödenekleri artırmaktır” dedi.
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ