Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Okuyan, araştıran, sorgulayan gençlik hedefinde:

Okuyan, araştıran, sorgulayan gençlik hedefinde:
  • 04.03.2019
  • 697 kez okundu

Bunlar Güzel Şeyler

İskenderun-tek Okulları kampüsünde “Kimya Şenliği” düzenlenirken, Antakya Karlısu SBL’nin Hukuk ve Siyaset Atölyesi’nde ise Dostoyevski’nin “Suç ve Ceza” adlı romanı okundu, konuşuldu, tartışıldı.
Hatay’da iki okulumuzda, geçtiğimiz hafta sonunda; okuyan, okuduğunu anlayan, konuşan, tartışan ve sorgulayan bir gençlik hedefinde ilerleyen yolda önemli etkinlikler gerçekleştirdi. Eğitim dünyasında beğenilen bu iki etkinliğin adresleri, İskenderun TEK Okulları ile ANTAKYA Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi oldu.
İskenderun TEK Okulları Yönetimi’nin değerlendirmesi şöyle:
“Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını, araştırma, merak uyandırma, sorgulama ve düşünme becerilerini kullanmak amacıyla ilk kez Kimya Şenliği düzenlendi. Kimya Şenliği’nde; sabun, parfüm eldesi, el kremi, yüzey gerilimi, periyodik tablo, fildişi macunu, gökkuşağı, kaybolan mürekkep ve lav deneyleri, öğrencilerimiz tarafından sergilendi. Ziyaretçilerin meraklı bakışları arasında, öğrencilerin sergiledikleri deneyler büyük şaşkınlık uyandırdı.”
Antakya Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi de, geçtiğimiz hafta sonunda, okul bünyesindeki Hukuk ve Siyaset Atölyesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle ilgili şu değerlendirmede bulundu:
“Okulumuz Hukuk ve Siyaset Atölyesi’nde, bu hafta, Dostoyevski’nin ‘Suç ve Ceza’ adlı romanı okundu, konuşuldu, tartışıldı. Raskolnikov’u suça sevk eden toplumsal yapı, vicdani muhasebe, pişmanlık, kendini affettirmek için topluma karşı sorumluluk duygusu… vs gibi konular, hukuk ekseninde, Felsefe Öğretmenimiz Akan Mutlu rehberliğinde tartışıldı.
Okuyan, araştıran, tartışan, tespitlerini çeşitli yazım türlerinde ifade eden öğrencilerle, Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi ailesi olarak, okumaya ve yazmaya devam ediyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ