Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Ölümler Engellensin, Çığlıklarımız Duyulsun

Ölümler Engellensin, Çığlıklarımız Duyulsun
  • 23.06.2020
  • 578 kez okundu

Milletvekili Şahin, Arsuz ve Payas’a devlet hastanesi yapılmasının önemini bir kez daha meclis gündemine getirdi

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, parlamentoda yaptığı konuşmada, Arsuz ve Payas’a birer devlet hastanesi yapılmasının önemi bir kez daha gündeme getirdi ve “Ölümler engellensin, çığlıklarımız duyulsun” dedi.
Milletvekili Tokdemir, konu ile ilgili konuşmasında şunlara yer verdi: “Payas ilçesinde acil olaylara müdahale yapabilecek bir devlet hastanesi uzun zamandan beri yöre halkının ihtiyacıdır. 40 binin üzerindeki nüfusuyla 4 sanayi bölgesinin ortasında olan ve MMK Konteyner Limanı, İskenderun Demir Çelik, Nursan gibi 3 limanı barındıran Payas’ta bir hastane bulunmamaktadır. Hastalar Dörtyol ve İskenderun hastanelerine nakledilmekte, bu dahi hayati risk taşıyan durumlar ortaya çıkarmaktadır.
Hatay, Türkiye’nin en fazla vergi veren 7’nci ili olmasına rağmen yatırımlarda 56’ncı sırada yer almaktadır. Payas, bu vergide ciddi payı olan sanayi şehridir. Her seçim öncesi mevcut iktidar tarafından hastane sözleri verilmesine rağmen Payas’a yıllardır hastane kararı dahi alınmamıştır. Hiç olmazsa sağlık yatırımlarında da Hatay’a üvey evlat muamelesi yapılmasın. Payas ile iki yıldan beri, her gün ‘yarın’ denilerek ihalesi yapılmayan Arsuz’a birer entegre devlet hastanesi yapılarak ölümler engellensin, çığlıklarımız duyulsun.” Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ