Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Ölümü değil, yaşamı savunmak!

Ölümü değil, yaşamı savunmak!
  • 14.05.2020
  • 142 kez okundu

Korkuyu değil, cesareti savunmak!

İbrahim Gökçek’le ilgili paylaşımları nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Hakim Ayşe Sarısu Pehlivan’a destek veren Hataylı Akademisyen / Hukukçu Neval Oğan Balkız, neyin savunulması gerektiği noktasında durdu ve ekledi…

Hakimler ve Savcılar Kurulu, ölüm orucundaki Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in hayatını kaybetmesiyle ilgili yaptığı paylaşımlar nedeniyle, Yargıçlar Sendikası Başkanı Ayşe Sarısu Pehlivan hakkında inceleme, İzmir Başsavcılığı’nın da aynı gerekçeyle soruşturma açması tartışmalara neden oldu.
Twitter’daki mesajlarının yoğun bir şekilde sert eleştiri, hakaret ve iftiralarla karşılık bulduğunu ifade eden Pehlivan, sonrasında “Sabah”, “Takvim” gazeteleri ve “A Haber” gibi hükümete yakın olduğu bilinen medya organlarınca kendisini hedef gösteren haberler yapıldığını kaydetti. Pehlivan, HSK’nın bu haberlerin ardından kendisi hakkında inceleme başlatmasını da, “Birileri hedef gösterdi ve HSK harekete geçti. Böyle hukuk olur mu?” şeklinde eleştirdi.
-VİCDAN VE ADALET-
Hakkında açılan soruşturma ve inceleme nedeniyle zor zamanlar geçiren İzmir Karşıyaka Hakimi Pehlivan’a destek veren isim ise Hataylı Akademisyen / Hukukçu Neval Oğan Balkız oldu.
Balkız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ayşe Sarısu Pehlivan bir Yargıç, bir hukukçu. Yargıçlar Sendikası Başkanı aynı zamanda. ‘İbrahim Gökçek yaşamalıdır’, ‘Türküler kimseye zarar vermez’ paylaşımları yaptığı için, HSK, hakkında soruşturma başlattı. Ölümü değil, yaşamı; sessiz tanıklığı değil, vicdanı; korkuyu değil, cesareti; nefreti değil, adalet hakkını savunmak, ‘onur ve akılla donatılmış’ insan olmanın, etik bir bilinçle davranmanın, hukukçu kimliğin tarihsel sorumluluğunu taşımanın gereğidir” dedi.  Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ