Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,37 / Satış: 6,39

Ölümünün 1. yılında mücadelesi paylaşıldı

Ölümünün 1. yılında mücadelesi paylaşıldı
  • 18.02.2019
  • 324 kez okundu

Barış Akademisyeni Nuray Ergüneş için düzenlenen ve duygulu anların yaşandığı anmada, Erguneş’in, yaşamı boyunca sosyalist feminist mücadeleye katkıları konuşuldu.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Maliye Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Barış Akademisyeni olan feminist-siyasal iktisatçı Doç. Dr. Nuray Ergüneş Oruç için hafta sonunda Hatay Tabib Odası’nda bir anma yapıldı. Anma’ya, Erguneş’in ailesi yanı sıra, HDP Hatay İl Eş Başkanı Sultan Başaran ve HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç da katılım gösterdi. Duygulu anların yaşandığı anmada, Nuray Erguneş Oruç’un, yaşamı boyunca sosyalist feminist mücadeleye katkıları konuşuldu.
Geçtiğimiz sene kanser hastalığı nedeniyle yaşamını kaybeden Barış Akademisyeni Nuray Ergüneş, “Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza attığı için KHK ile ihraç edilen Barış Akademisyenleri arasında yer almıştı.
Konuya ilişkin yapılan kısa değerlendirmede şöyle denildi:
“Sosyalizm mücadelesine ve kadın kurtuluş hareketine çalışmalarıyla katkı sunmuş yol arkadaşımız Nuraysız geçen bir yılın derin acısını yaşıyoruz. Melda Yaman ve Özgün Akduran’ın katılımıyla yaptığımız anmada, Kadın Emeği Kolektifi kuruluşunda ve feminist mücadelenin büyümesinde emeği olan sevgili Nuray’ın bıraktığı kıymetli birikimlerinin yolumuzu aydınlatmaya devam edeceğini, verdiği mücadeleyi, inancını, bizlere kattıklarını konuştuk. Saygıyla anıyoruz.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ