Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Ön Kapakta Kadın…

Ön Kapakta Kadın…
  • 28.08.2019
  • 1.751 kez okundu

DOĞAKA Dergisinde, “Bölgede kadın işbirliği, faaliyetleri, kalkınmada kadın teması” anlatılıyor.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından çıkartılan bültende ağırlıklı olarak “kadın” konusu işlenirken, ön kapakta da bölgedeki kadın iş insanlarının fotoğrafları ile kısa mesajlarına yer veriliyor. Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinden oluşan TR63 Düzey 2 Bölgesi’nde faaliyetlerine devam eden Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, bölgenin kaynak ve potansiyellerini tanıtmak ve ekonomiye kazandırmak amacıyla çalışmalarını yürüttüğü kaydedilirken, çıkartılan bültenle ilgili olarak da şu bilgilendirme yapıldı:
“Bu anlayış çerçevesinde, her sayısında TR63 Bölgesi’nin güçlü olduğu farklı bir sektörü inceleyen ve 3 ayda bir çıkan DOĞAKA Bülten 18. sayımızda, ‘Bölgemizde Kadın İşbirliği Faaliyetleri ve Bölgesel Kalkınmada Kadın’ teması ile hazırlanarak, bilgilerinize sunulmaktadır.”
Hatay, Kahramanmaraş ile Osmaniye illerinde dağıtımı gerçekleştirilen dergide; bölgesel kalkınmada kadının rolü ve önemi, kadın işbirliği, tanıtma ve bilgilendirme faaliyetleri, evden çarşıya kadın eli projesi gibi ana başlıklar halinde sıralanan kadınlarla ilgili açıklamalar ve görüşler yer alıyor. Dergide, Hatay’ın 2 kadın Milletvekili Suzan Şahin ise Sabahat Özgürsoy Çelik ve Kahramanmaraş Kadın Milletvekili Habibe Öcal ile ilimizde KAGİD Başkanı Tuban Öztürk Güçlü olmak üzere, bölgedeki kadın kuruluşlarının başkanlarının görüşlerine yer veriliyor. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ