Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Önce makarnadan projeler…Ardından makarna ziyafeti…

Önce makarnadan projeler…Ardından makarna ziyafeti…
  • 29.03.2017
  • 3.806 kez okundu

İSTE İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından gerçekleştirilen Spagetti Köprü Yarışması’nda 20 grup halinde toplam 120 öğrenci yarıştı. Yarışmada tüm katılımcılara ve misafirlere makarna ikramı da yapıldı.

Yaratıcı zekanın eğitim içinde ödüllendirdiği bir sistemle ilerleyen İskenderun Teknik Üniversitesi, buna yönelik etkinlikleriyle de dikkat çekiyor. Bu etkinliklerin son örneği, ‘SPAGETTİ KÖPRÜ YARIŞMASI’ oldu. Yarışma, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından ‘Üniversite Etkinlikleri’ Dersi kapsamında düzenledi.
-120 ÖĞRENCİ YARIŞTI-
İSTE Merkez Kampüs İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde gerçekleştirilen yarışmada, 20 grup halinde toplam 120 öğrenci yarıştı. İSTE İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin köprü projeleri, konunun uzmanları ve ilgili akademisyenlerden oluşan bir heyet tarafından değerlendirildi. Projelerin değerlendirilmesinde, “tasarım” ve “estetik görünüm” en önemli iki unsur olarak ön plana çıktı. Etkinlik sırasında tüm katılımcılara ve misafirlere makarna ikramı yapıldı.
-BİRİNCİLERE EK ÖDÜL-
Spagetti köprülerin dayanıklılık testine tabii tutulmasının ardından, tüm ilgili kriterler göz önüne alınarak ‘Spagetti Köprü Yarışması’nın sonuçları açıklandı. ‘Spagetti 4 Gad’ grubuna ait köprü, 16.085 gram taşıyarak üçüncülük başarısını elde etti. ‘Spagetti 4 Gad’ grubu, madalyasını ve ödülünü, İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilcisi Selahattin Gündüz’den aldı. Ankra grubuna ait köprü ise 11.380 gram ağırlık taşıyarak ikinci oldu. Ankraj grubu, madalyalarını ve ödülünü, İSTE İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Örnek’in elinden aldı. ‘Spagetti Köprü Yarışması’nda birinci olan Bridge Engineers grubu üyelerine madalyaları ve ödüllerini ise Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları Temsilcisi Görkem Boğa tarafından verildi.
‘Spagetti Köprü Yarışması’ sponsorlarından Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları Temsilcisi Görkem Boğa, yarışmada birinci olan gruba 10 saatlik ücretsiz dil eğitimi vereceklerini belirtti.İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selçuk Kaçın ve İSTE İnşaat Mühendisliği 3.üncü sınıf öğrencileri tarafından düzenlenen ‘Spagetti Köprü Yarışması’, Nuh’un Ankara Makarnası, İnan Yapı Market ve Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları sponsorluğunda gerçekleştirildi.
-Tamer Yazar-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ