Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Önce Müdürler Sonra Sene Başı Toplantısı

Önce Müdürler Sonra Sene Başı Toplantısı
  • 02.09.2020
  • 362 kez okundu

Antakya’da, eğitim-öğretim yılı öncesi tüm hazırlıklar masaya yatırıldı…

Önceki gün başlayan 2020-2021 eğitim-öğretim yılı öncesinde, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, önce okul müdürleriyle, daha sonra da birim müdürleriyle ve komisyonlarla toplantılar gerçekleştirdikten sonra yeni eğitim yılına girdi.
Edinilen bilgiye göre, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı Antakya İlçe Milli Eğitim Komisyonu, 31 Ağustos Pazartesi günü saat 10:00’da, Antakya Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü toplantı salonunda, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko başkanlığında sene başı toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, Antakya ilçesinde eğitim-öğretim adına önerilen ve tavsiye niteliğindeki kararlar, toplantıya katılanlar tarafından dile getirildi.
Bu arada, Pazartesi günkü toplantı öncesinde, geçtiğimiz hafta Cuma günü Okul Müdürleri Toplantısı gerçekleştirildi. 2020-2021 eğitim-öğretim yılı sene başı İlçe Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu Toplantısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko başkanlığında, tüm şube müdürleri, resmi-özel okul ve kurum müdürleri ile İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanının katılımıyla, 28 Ağustos Cuma günü, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak, iki grup halinde, Erol Bilecik Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Mesut Çerko, açılış konuşmasında özetle şunları söyledi:
“2020-2021 eğitim-öğretim yılı, 31 Ağustos Pazartesi günü uzaktan eğitim süreciyle başlayacaktır. Öncelikle, hayırlı olmasını diliyorum. 31 Ağustos-18 Eylül günleri arasında, Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda uzaktan eğitim faaliyetleri yürütülürken, bir taraftan da okullarımızın, 21 Eylül’de başlayacak olan yüz yüze eğitime hazır hale getirilmesi için her türlü tedbir alınacaktır.
Eğitim camiası olarak, okulların bir an önce açılmasını en çok bizler istiyoruz. Öğrencilerimizi çok özledik ve onlarla yeniden bir araya gelmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Ve inanıyoruz ki, 21 Eylül’de bu hasretimiz sona erecektir.
Öğretmenlerimiz, salgınla mücadelede de çok önemli görevler üstlendi. Gerek Vefa Sosyal Destek gruplarında, gerekse EİKAP kapsamında yaptığı çalışmalarla, milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Bu vesileyle, görev alan tüm öğretmenlerimize camiamız adına şükranlarımı sunuyorum.”
Cuma günkü Okul Müdürleri Toplantısı;
-Eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi ve enfeksiyon önleme kılavuzu kapsamında yapılacak iş ve işlemlerin,
-Okulum Temiz kampanyasının,
-Uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitim sürecinin değerlendirilmesinin,
-2023 Eğitim Vizyon Belgesi çerçevesinde sürdürülen çalışmaların,
– 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında gerçekleştirilecek projelerle ilgili bilgilendirmelerin,
– LGS ve YKS sonuçlarının değerlendirilmesinin ve diğer gündem maddelerinin görüşülmesi ile sürdürüldü. Toplantı, okul müdürlerinin görüş ve önerilerinin alınmasından sonra, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olması dilekleri ile tamamlandı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ