Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Önce sunumunu yaptı

Önce sunumunu yaptı
  • 25.03.2019
  • Önce sunumunu yaptı için yorumlar kapalı
  • 591 kez okundu

Ardından şehri keşfetti

Nasuh Mahruki: “3 büyük dinin mensuplarının yüzyıllardır kardeşçe yaşadığı, kültürler kavşağı, lezzet durağı, hoşgörü kenti, Anadolu’nun gözbebeği Antakya’yı gezdik ve her anından çok keyif aldık.”

TED Hatay Koleji’nde gerçekleşen “Kendi Everest’inize Tırmanın” sunumu için Antakya’ya gelen Nasuh Mahruki, oldukça kalabalık bir dinleyici kitlesi tarafından takip edildi. Konuşmasında oldukça çarpıcı örnekler paylaşan Mahruki, “Bernard Shaw, insanları üçe ayırmış. Ona göre insanlar, ya bir şeyi gerçekleştirirler ya bir şeyin gerçekleşmesini seyrederler ya da gerçekleşen bir şeye hayret ederler. Bir de olup bitenlerin farkında olmayan bir kitle var. Bu da ne yazık ki büyük bir çoğunluğu oluşturuyor. İnsanın, gerçek kabiliyetleri göz önüne alındığında, yapabileceği çok şey var. Bence bizim de hedeflerimiz orası olmalı. O zaman, önce kendimizin farkında olacağız, sonrasında fark yaratacağız” dedi.
TED Hatay Koleji’ndeki program sonunda “Kendi Everest’inize Tırmanın” adlı kitabını da imzalayan Mahruki, sunumu ardından Antakya ve Samandağ’da bazı ziyaretlerde bulundu. Buna dair twitter paylaşımının ilkinde, “Bugünkü TED Hatay Koleji seminerimin ardından, 3 büyük Din’in mensuplarının yüzyıllardır kardeşçe yaşadığı, kültürler kavşağı, lezzet durağı, hoşgörü kenti, Anadolu’nun gözbebeği Antakya’yı gezdik ve her anından çok keyif aldık…” diyen Nasuh Mahruki, Samandağ denizinin, güneşin batışına şahitlik eden manzarası için de şunları paylaştı:
“Güzel insanlar… Akdeniz’de, Türkiye’nin en batı ucundaki Hatay’ın Samandağ Sahili’nde, güneş, bu akşam, gökyüzünü ‘kırmızı, turuncu ve sarının’ tonlarıyla süsleyerek böyle battı. Yarın sabah yeniden görüşmek üzere, dünyamızın geri kalanını aydınlatmaya, kendi yoluna devam etti…”-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ