Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Önce temizlesek…

Önce temizlesek…
  • 31.07.2019
  • 228 kez okundu

Sonra da yenilesek!

Çocukların rahatça ve güven içinde oynayabilecekleri oyun alanlarının bakımsız ve standart dışı hallerini ne zaman düzeltiriz?

Antakya kent merkezinde, çoğunlukla parklar içinde yer alan oyun parkları, çocuklar için zamansız ve vazgeçilmez alanlardır. Çocuk parkları, çocuğunuzla zaman geçirebileceğiniz, onun mutlu olmasını sağlayabileceğiniz önemli alanlardır. Ancak her ne kadar çocuğunuzu mutlu etmek için götürmüş olsanız da; çocuğunuz koşarken, kaydıraktan kayarken veya salıncakta sallanırken düşüp yaralanabilir ve gününüz hastanede bitebilir. Bu nedenle, oyun alanlarının güvenli olması çok önemli. Oyun alanının güvenliğini artırmada en önemli faktör ise zemin! Şikayet ise bu kısımda başlıyor. Birçok park, standardın altında ve bu durum birçok anneyi bu tür oyun alanlarından uzak tutuyor. Ancak çocuklar her şartta bu alanlarda bulunan ekipmanları kullanmayı sürdürüyor.
Beklenen ve istenen ise, beton ya da toprak yüzeyin zararını önlemek için kullanılan kauçuk kaplamanın tüm oyun alanlarında hayata geçmesi, kauçuk zemin kaplaması bulunmayan oyun parklarının ise elden geçirilmesi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ