Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Öngörülemezlik mi?

Öngörülemezlik mi?
  • 07.08.2020
  • 256 kez okundu

Kapitalist mantığın bir dayatması mı?

Doç. Dr. Necmettin Çalışkan: “Gerçekten, tıp biliminin çözemediği ve öngöremediği bir durum mu söz konusu? Yoksa bu, yeni bir hayat modeli olarak, liberal kapitalist mantığın bir dayatması mı?”

Yaşanan ‘koronavirüs’ gerçeğinde duran, Saadet Partisi’nin Hatay’daki önemli ismi, Parti’nin GİK üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, eldeki tabloyu, geride kalan Kurban Bayramı’nın ‘maskeli’ ve ‘sosyal mesafeli’ hali için yorumladı. “Yeni, sanal bir hayat modeliyle, daha doğrusu, internet üzerinden ilişkilerin devam edeceği bir hayatla tanışıyoruz. Artık sosyal faaliyetler, siyasal toplantılar, eğitim, resmi takiplerin ve alışveriş işlemlerinin sanal düzlemde yapılacağı yeni bir dünya modeline doğru evriliyoruz” diyen Çalışkan, şöyle devam etti:
“Bayram da bu gelişmelerden nasibini aldı. Tartışma konularını biliyorsunuz. ‘Aşı ne zaman bulunacak? Bayramda, sonbaharda, kış bastırınca vaka sayısı artacak mı? Virüste ikinci dalga olacak mı?’
Bilimin en iddialı olduğu taraf, ‘öngörülebilir bir dünya ve evren metodu oluşturmasıdır’ ön kabulü, bir düzmece olarak havada kaldı. Yıllardır korona virüsün değişik versiyonlarının olduğu bilinmesine rağmen, bu kadar bilimsel faaliyetler ve tıbbi gelişmelerin olduğu bir dünyada, hala kimse ‘hastalığın, bulaşmanın, korunmanın ve tedavinin’ ne olduğunu tam olarak bilmiyor.
Gerçekten, tıp biliminin çözemediği ve öngöremediği bir durum mu söz konusu? Yoksa bu yeni hayat modeli olarak liberal kapitalist mantığın bir dayatması mı?” Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ