Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,77 / Satış: 6,79
€ EURO → Alış: 7,35 / Satış: 7,38

Onlar, “biz farklıyız, ama birlikteyiz” diyor

Onlar, “biz farklıyız, ama birlikteyiz” diyor
  • 27.02.2018
  • 872 kez okundu

Bursa’da, değişik görüş ve mesleklerden oluşan “Farklıyız, Birlikteyiz, Biz Türkiye’yiz Girişimi”, Hatay dahil olmak üzere 77 ilimize seslerini duyurarak yurttaşlara çağrı yaptı. 78. İl olarak Hatay’da da yurttaşlara çağrı yapan girişim, yaptığı yazılı açıklamada, kavga değil uzlaşma zemini için adım attığını duyurdu. Bu konudaki açıklama şöyle:
“Biz, Bursa’da yaşayan yurttaşlarız. ‘Farklıyız, Birlikteyiz, Biz Türkiye’yiz’ adı altında bir girişim başlattık. Amacımız, birlikte ve kardeşçe yaşama iradesini toplumsal bilince dönüştürmektir. Bu nedenle; muhafazakâr, milliyetçi, liberal, sosyal demokrat ve sosyalist arkadaşlarla bir araya gelerek birlikte yaşama iradesini ete kemiğe büründürdük. Farklılıklarımızı değil birleştiğimiz noktaları esas aldık.
Ülkemiz için kaygı duyuyoruz. Çünkü kutuplaştırıcı ve düşmanlaştırıcı siyaset dilinin toplumda gerilime yol açtığının bilincindeyiz. Ama biz, ‘bizim gibi düşünmüyor ya da inanmıyor’ diye bir kişinin dahi acı çekmesini istemiyoruz. Ve kesin kararlılık içindeyiz. Hangi güç odakları hangi kararları alırlarsa alsınlar, birbirimizle çatışmayacağız, çocuklarımıza ve torunlarımıza parçalanmış ve birbiriyle kavga eden bir Türkiye bırakmayacağız.
Önceliğimiz, birlikte yaşayabileceğimiz bir ülkenin mümkün olduğunu insanlarımıza göstermek ve başlattığımız bu birlikteliği ülke geneline yaymaktır.
Sonuçta biz, bir vicdan hareketiyiz. Ne kimsenin yanındayız, ne de kimsenin karşısındayız. Biz yalnızca demokrasiden, barıştan ve hukuktan yanayız. Bir Türkiye hayal ediyoruz, çalışıyoruz ve başarmak istiyoruz. Türkiye’nin iyi ve güzel insanları, tüm çabamız sizin içindir. Gerçekçi olun ve hayallerimize destek verin.”
Sosyal medyadan ulaşılabilecek adreslerini de bildiren girişim, bu konuda görüş ve destek vermek isteyenleri Twitter: BizZTurkiye_yiz, Facebook sayfası: Farklıyız, Birlikteyiz, Biz Türkiye’yiz, (@FarkliyizBirlikteyizBizTurkiyeyiz) adreslerine yönlendirdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ