Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Onlar da Oy Kullandı…

Onlar da Oy Kullandı…
  • 03.04.2019
  • 606 kez okundu

Hatay’da seçim günü 276 yaşlı, hasta, engelli, evlerinden ve hastanelerden 112 Ambulanslarla sandıklara taşındı.

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri, 31 Mart yerel seçimlerinde, Sağlık Bakanlığı’nın Türkiye genelinde uygulamaya koyduğu “Yaşlı, Engelli ve Hastanede Yatan Hastalara Yönelik Evde Sağlık Hizmeti” kapsamında çalışmalarını aksatmadan sürdürdü.
Hatay İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, seçim gününde toplam 276 yaşlı hasta ya da engellinin evlerinden ya da tedavi gördükleri hastanelerden 112 ambulanslarla taşınarak oylarını kullanmalarının sağlandığını bildirdi.
Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nün bu konudaki açıklaması şöyle:
“Seyyar sandık uygulaması dışında kalan, engelli ve oy kullanmaya gitmekte zorlanan vatandaşlarımızla, hastanede yatan hastalarımıza, sağlık personelimiz tarafından her türlü hizmet kesintisiz olarak seçim süresince verildi. Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi’ni arayan vatandaşlarımıza en kısa sürede ulaşıldı. Ayrıca hastanede yatan hastalardan oy kullanmak isteyenlerin, hastane nakil araçlarımızla sandıklara taşıma işlemi gerçekleştirildi. İl genelinde 207 vatandaşımız evinden, 69 vatandaşımız da hastaneden sandıklara taşınarak bu hizmetten faydalanmıştır. Toplamda 276 taşıma yapıldı.Vatandaşlarımızın demokratik haklarını yerine getirmesi için, sağlık personelinin üzerine düşeni görevi üstün gayretle yerine getirmiştir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ