Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,97 / Satış: 9,01

Önlemler, Yasaklar, Buna Rağmen Vakalar…

Cemil Yıldız
Cemil Yıldız
  • 02.12.2020
  • 2.149 kez okundu

İlimiz Hatay’ın Üniversite Hastanesi’nde, Devlet ve Özel Hastanelerinde, kovid servisleri hastalarla tamamen dolu. Yer bulunamayınca, KOVİD hastaları ya evlere gönderilmiyor ya da taburcu olacaklar bekleniyor.

Hatay Devlet Hastanesi, Uydu Kent’teki bölümü komple pandemi hastalarına ayırırken, hastanede yeni yeni KOVİD bölümleri oluşturuldu. MKÜ Araştırma Hastanesi’nde, yemekhane salonu KOVİD hastaları için düzenleniyor.
Hatay’da her gün yüzlerce KOVİD vakası ortaya çıkarken, günde hayatını kaybedenlerin sayısı da çift rakamlardan aşağı değil.

Hatay’da, halen sorumsuzca hareket eden insanlar var…

Hastanelerin morg servislerinin önündeki kuyruktan haberleri olmayanlar var…

KOVİD testi yaptırmak için saatlerce kuyrukta bekleyenlerin çektiği çileyi onlar bilebilir.

Hasta yakınlarının, bir oda bulmak için çaresizce çırpınmaları, torpille hastalarına hastane köşelerinde yer bulabilmelerinin artık şans olduğu bir süreçteyiz.
Test kuyruğunda gün boyu bekleyenler, sırası geldikten sonra test sonucu için günlerce bekleyenlerin çilesini kendileri bilir.

Test kuyruğunu bırakın, hastane koridorlarında yatak bulmayı bırakın, test sonucunu almayı da bırakın, KOVİD’den ölen insanların cenaze aracı için bile sıra beklendiğini kaç kişi biliyor?

Bütün bu gerçekler ışığında, artık işi hafife almanın sonunun hüsran olduğunu herkesin bilmesi gerekir.
Bugün virüsü hafife alır ve eski normallerimizden vazgeçmezsek, yarın çok pişman olabiliriz. Tedbir, hem sağlığımızın hem de sosyal hayatımızın güvencesidir.
Lütfen, mecbur kalmadıkça evden çıkmayalım.

Evde kal, Hayat Eve Sığar…

MASKE, MESAFE, HİJYEN…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ