Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Önümüzdeki celsede

Önümüzdeki celsede
  • 01.10.2018
  • 701 kez okundu

“Karar Çıkar”

Bu tür davaların cezasızlığa karşı mücadeleye dönüştüğünü söyleyen Avukat Hatice Can:

Antakya-Armutlu’da yaşanan Gezi eylemleri sırasında, Abdullah Cömert’in ölümüne neden olan gaz fişeğini atan ve 13 yıl 4 ay hapis cezası alan polis memuru için çıkan kararın Yargıtay tarafından bozulmasının ardından 26 Eylül’de gerçekleşen duruşma, davayı 19 Kasım’a erteledi.
Abdullah Cömert’in Ailesi, mahkeme çıkışı Adliye önünde yaptığı açıklamada karara tepki gösterdi. Bu konuda konuşan ve adalet için 16 saat yol geldiğini söyleyen anne Hatice Cömert, “Adalet için geliyorum. Abdullah için geliyorum. Benim oğlum Antakya’da öldü, ama olayı Balıkesir’e sürüklendi. Adalet istiyorum” dedi.
Davanın Avukatlarından Tacettin Çolak, duruşmanın ardından yaptığı değerlendirmede, bozma kararında Gezi’nin ‘şiddet eylemleri’ olarak değerlendirildiğini ve yeniden yargılamayla birlikte katilin ‘kasten adam öldürme’ suçundan değil ‘bilinçli taksirle adam öldürme’ suçundan ceza alacağını ve bu yolla da verilen cezanın hafifletilmeye çalışıldığını belirtti.
Duruşma çıkışı açıklamalarda bulunan Cömert´in Avukatı Hatice Can ise, bu tür davaların cezasızlığa karşı mücadeleye dönüştüğünü söylerken, “Önümüzdeki celsede karar çıkar diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ