Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Optimist’te 2 İkincilik 1 Beşincilik

Optimist’te 2 İkincilik 1 Beşincilik
  • 25.05.2018
  • 634 kez okundu

Didim’de düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu Türkiye Şampiyonası’nda Optimist ve Laser sınıflarında yapılan yarışmada İskenderunlu sporcular iki Türkiye ikinciliği ve 1 Türkiye beşinciliği dereceleri ile döndü.
Aydın/Didim’de gerçekleşen TYF Türkiye Şampiyonası’na optimist sınıfında 58 kulüpten 412 sporcu, laser sınıfında ise 51 kulüpten 159 sporcu birbiriyle kıyasıya mücadele etti. İskenderun Yelken Kulübü’nün sporcuları, laser 4.7 sınıfında 2, optimist sınıfında 4, optimist junior sınıfında 8 sporcu ile katıldı.
Şampiyona’da; Elmas Gül Koca Kızlar Optimist Türkiye ikincisi, Nurettin Mert Sütlü Optimist Genel Türkiye beşincisi, Firdevs Yeğin ise Kızlar Optimist Türkiye ikinciliği elde etti.
İskenderun Yelken Kulübü Antrenörü Gökhan Durkal, sporcuların başarılı dereceleri ile sevince boğulduklarını belirtirken, 21 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde Güney Kıbrıs’ta düzenlenecek olan Optimist Dünya Şampiyonası’na sporcuları Elmas Gül Koca’nın seçildiğini bildirdi ve bu gelişmenin kendilerini gururlandırdığını anlattı. Türkiye’de, İskenderun’un adını duyuran ve başarı ile dönen sporcuları, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Meclis Başkanı Adnan Yener, Yönetimi Kurulu Başkanı Kemal Kutlu ve Yönetimi Kurulu üyeleri tek tek tebrik etti.-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ