Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Organ Bağışı ile Başka Hayatlara Umut Olun

Organ Bağışı ile Başka Hayatlara  Umut Olun
  • 07.11.2018
  • 447 kez okundu

Defne Hastanesinden “Organ Bağışı” Mesajı:

Özel Defne Hastanesi’nde, kutlamaları devam eden 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısıyla, organ bağışı konusunda vatandaşların duyarlılığını artırma ve bilgilendirme amaçlı bir stant oluşturuldu. Halkın yoğun ilgi gösterdiği stantta, Defne Hastanesi Organ Bağışı Koordinatörü Sakine Atasoy, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Cemil Gülücü, İşletme Müdür Yardımcısı İbrahim Ünal, Başhemşire Nursen Ülke ve sağlık personeli yer aldı.
“Organ bağışı ile başka hayatlara umut olun” sloganıyla hastane giriş salonunda gün boyu devam eden etkinlik kapsamında hasta ve hasta yakınlarına organ bağışı konusunda bilgilendirmeler yapılırken, bu konuda önyargı ve korkudan kaynaklı olarak organ bağışına uzak duran vatandaşlar tarafından organ bağışında bulunuldu.
Etkinlikte üzerinde durulan konular ana başlıklar halinde şöyle:
-Organ Nakli Nedir?
-Hangi organ ve dokuların nakli yapılmaktadır?
-Bağışlanan organlar kime
nakledilir?
-Kimler organ bağışında bulunabilir?
-Beyin ölümü nedir?
-Organ bağışı dinimizce uygun mudur?
Düzenlemiş oldukları etkinliğin ‘organ bağışı’ konusunda katkı sağlamasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Defne Hastanesi Başhemşiresi Nursen Ülke, organ bağışında bulunarak bu konuya ne kadar özen gösterdiklerini örnek olarak gösterdi.
Özel Defne Hastanesi Organ Bağışı Koordinatörü Sakine Atasoy ve ekip arkadaşları, hafta içerisinde Doğa Koleji ve Defne Anadolu Lisesi’nde düzenleyecekleri programlar ile bilgilendirme çalışmalarına devam edeceklerini de duyurdu. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ