Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,22 / Satış: 6,25
€ EURO → Alış: 6,85 / Satış: 6,88

Örnek bir hareket

Örnek bir hareket
  • 22.12.2018
  • 857 kez okundu

Duyarlı vatandaş, sorumlu belediyecilik anlayışı…

Antakya’da, resmi kurumlar ile vatandaş ilişkileri açısından örnek bir gelişmeye tanık olundu. Antakya Esentepe Mahallesi’nde oturduğunu belirten bir okurumuz, caddedeki kazı çalışmaları yüzünden yolun kapalı olması nedeniyle günlerdir boşaltılmayan çöp konteyneri ile ilgili şikayetini ilgili kuruma bildirdikten dakikalar sonra isteğinin yerini getirildiğini gözlemledi.
Esentepe Mahallesi-Şehit Ahmet Süner Caddesi-Odak Apartmanı sakini emekli Öğretmen Hülya Yücel, doğalgaz çalışması nedeniyle çalışma yapılan, hava koşulları nedeniyle de ara verilmek zorunda kalınan altyapı çalışması yanı sıra cadde üzerindeki konteynırın da uygun yere nakledilmemesi dolayısıyla kaldırım üzerindeki çöp yığınının günlerdir toplanamayarak yerde bırakıldığını fotoğrafladı ve Gazetemize gönderdi.
Gazetemiz Muhabirinin olayı öğrenmesinin ardından görüştüğü Antakya Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yetkilisinin olaya vakıf olur olmaz girişimiyle, 25-30 dakika gibi kısa bir süre içinde çöp kamyonu ve temizlik işçilerinin bölgeye gittiği, günlerdir yerde kalan yığınla çöpün toplandığı ve bölgenin temizlenip çöp konteynırının da uygun yere nakledildiğini, yine okurumuz emekli Öğretmen Hülya Yücel fotoğraflamak suretiyle bildirdi.
Resmi kurumlar ile vatandaş arasındaki diyaloğun olumlu sonuçlarını göstermesi açısından örnek bir hareket olarak gördüğümüz olayda, Esentepe Mahallesi sakini Hülya Yücel, Antakya Belediyesi yetkililerine bu duyarlılıkları için teşekkür etti. -Cemil Yıldız-

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ