Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Örnek Muhtar Yoksulu Sevindirdi

Örnek Muhtar  Yoksulu Sevindirdi
  • 04.12.2019
  • 194 kez okundu

Sosyal medyadan başlatılan kampanya çığ gibi büyüdü, toplanan giysi ayakkabılar ihtiyaç sahiplerine verildi

Hatay’ın en genç muhtarı unvanını elinde bulunduran, Defne Samankaya Mahalle Muhtarı Mehmet Reyhan, yoksul, maddi durumu düşük, yetim, öksüz ile ailelerine, giysi ve ayakkabı yardımında bulundu, içinde bulunduğumuz kış aylarında bir nebzede olsa sevinmelerini sağladı.
Muhtar Reyhan tarafından sosyal medya üzerinden başlatılan ve tüm mahallenin desteği ile çığ gibi büyüyen kampanyaya, mahalle sakinleri, hayırseverler kayıtsız kalmadı, evlerinde kullanmadıkları eşyaları muhtarlığa ulaştırdı, evinde uygun eşya olmayan, maddi durumu iyi olan hayırseverler ise yeni kıyafet ve ayakkabıları alıp muhtarlığa iletti. Sonuçta kampanya kapsamında yüzlerce giysi ve ayakkabı toplandı, gelen her ürün de ihtiyaç sahibi bir ailenin mutlu olmasını sağladı.
Örnek davranışıyla gönülleri fetheden Muhtar Reyhan, gelen ürünlerin dağıtımını kendi elleriyle yaptı, ihtiyaç sahiplerinin sevinmelerini sağladı. Temiz giysi, mont, ayakkabıları alan ihtiyaç sahipleri mutluluklarını dile getirdi, Muhtar Reyhan’a teşekkürlerini iletti.
Muhtar Reyhan, yüreği zengin, gönlü bol, duyarlılık gösterip kampanyalarına destek veren herkese teşekkür etti, toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın daha güçlü bir şekilde devam edeceğini dile getirdi.
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ