Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Örnek Taksi Şoförü…

Örnek Taksi Şoförü…
  • 22.07.2019
  • 1.100 kez okundu

Camide bulduğu parayı sahibine teslim etti

Antakya’da taksi şoförü Mustafa Nağaç, önceki gün cami avlusunda bulduğu, içinde 800 dolar ve 350 TL para bulunan cüzdanı sahibine teslim etti.
Kent merkezindeki Fahri Öksüz Camisi avlusuna dinlenmek için giren taksici Mustafa Nağaç, içi para dolu cüzdanı gördü. Cüzdanı alan Nağaç, durumu iş arkadaşlarına da bildirerek Şehit Özen Karakolu’na gitti. Burada polis ekipleri tarafından yapılan arama sonucunda, Suriyeli mülteci Hasan Ali El Abdullah’a cüzdanı teslim edildi. Antakya’nın medeniyetler kenti olduğuna ve kentin taksicilerinin dürüst olduğuna değinen taksici Mustafa Nağaç, “Cüzdanı camide buldum. İçini açtığımda, 800 dolar ve 380 TL para gördüm. Bunu vicdanen sahibine buluşturmak istedim. Parayı emniyete götürdük ve paranın sahibini de bulduk, parasını teslim ettik. İnsanlık namı-na güzel bir şey oldu. Bir de son dönemde taksiciler adına kötü algılar oluşuyordu. Bu da örnek olsun. Herkes bir değil. Burası Antakya, medeniyetler şehri. Taksiciler olarak burada herkesin dürüst olduğuna inanıyorum ben. Sonuçta güzel bir şey oldu. Allah kimseye haram para, kul hakkı yedirmesin” dedi.
Paranın sahibinin verdiği tepkiyi de anlatan Nağaç, “Biz, paranın sahibine sorduk, ‘paradan vazgeçmiş misin’ diye. O da inançlı bir insandı ve dedi ki, ‘o para helaldi, ben Allah’tan umudumu kesmedim.’ İnsanlık namına hoş şeyler yaşandı” dedi.
Nağaç, “Herkesin böyle bir durumda tepkisi farklı olabilir, ama kalbinde Allah korkusu olan bir insan, birazcık vicdana da sahipse, bu para 800 dolar değil, ama 800 bin dolar da olsa, bunu yiyemez zaten. Allah kimseye de haram para yedirmesin” diye konuştu. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ