Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Ortadoğu ve Türki Devletlerde büyük yatırımlara imza atan:

Ortadoğu ve Türki Devletlerde büyük yatırımlara imza atan:
  • 28.05.2019
  • 1.535 kez okundu

Ünlü İş İnsanları Samandağ’da…

Hatay ve Samandağ’ın kaderini değiştirecek, şimdiye dek hiç ulaşılamayan vizyonda projeler gündemde.

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Türkiye iş ve cemiyet hayatının önemli isimlerini Samandağ’da ağırladı. 26 Mayıs Pazar günü gerçekleşen toplantıya; Kosifler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kosif ve kardeşi Süleyman Kosif, Azure Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gül, Kilazzi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sözbilir, Mimar ve Yazar Ali Esad Göksel, Soyak Holding kurucusu Yılmaz Soyak’ın damadı İşadamı Rasim Sengir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Danışmanı Mithat Ali Kabaali ve Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel katıldı. Dervişan Tesisleri’nde işadamları ile yapılan toplantıda, başta Samandağ olmak üzere tarih, kültür ve sanat konuşuldu.
Başkan Eryılmaz, toplantı ile ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’nin önemli işadamlarını Samandağ’da toplamanın umut verici bir gelişme olduğunu belirterek şu bilgiyi verdi:
“ Kültürün ve tarihin kenti Samandağ’ımızda, Kosifler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kosif ve kardeşi Süleyman Kosif; Türkiye, Arap ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlerde inşaat, enerji, lojistik ve kargo sektörlerinde hizmet veren, 2017 yılında Türkiye’de 1 milyar dolarlık yatırım hedeflemiş, 2019 yılında Kazakistan’da 103 milyon dolarlık yatırım yapan Azure Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gül; Kilazzi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sözbilir; İstanbul’daki birçok mimari eserin sahibi olup, renkli kişiliği ile tanınan Mimar ve Yazar Ali Esad Göksel;
Soyak Holding kurucusu Yılmaz Soyak’ın damadı, Afrika ülkeleri, Rusya ve birçok ülkede tarım, sanayi ve diğer sektörlerde yüz milyonlarca dolarlık yatırımları ile tanınan İşadamı Rasim Sengir; Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Mithat Ali Kabaali’yi ağırladık.
Bu önemli buluşmada; Yatırımlar, Kültür, Tarih, Sanat, Siyaset ve Samandağ’ı konuştuk. Ülkemizin birbirinden değerli şahsiyetlerini Samandağ’da buluşturmak, ilk ve umut verici bir gelişme. Hatay’ın ve Samandağ’ın kaderini değiştirecek, şimdiye kadar hiç ulaşılamayan vizyona bizi götürecek projeler adım adım gerçekleşecek. Ülkemizin değerli iş insanlarını, Türkiye’nin en güneyinde, Samandağ’ımızda toplamanın gururunu yaşadık. İşadamlarımıza teşekkür ediyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ