Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,10 / Satış: 6,12
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,61

Ortak Akıl Hatay İçin…

Ortak Akıl Hatay İçin…
  • 21.10.2019
  • 559 kez okundu

Hatay Kent Konseyi Çalıştayı gerçekleşti, ilgi yüksek, mesajlar netti:

Hatay Kent Konseyi, Hatay’ın sahip olduğu değerleri ön plana çıkartmak ve kent sorunlarının neler olduğunu tespit ederek, bunlara ilişkin çözüm önerileri ortaya koyma amaçlı olarak, bir çalıştay gerçekleştirdi. Hatay Kent Konseyi Ortak Akıl Çalıştayı Programı, 19 Ekim Cumartesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları HATMEK’te gerçekleştirildi. Hatay’ın ekonomik, kültürel, sosyal açıdan değişim ve gelişimi için düzenlenen Çalıştay’a, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş yanı sıra Hatay Kent Konseyi Başkanı Dr. Nevide Kimyon, Hatay Kent Konseyi üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi personeli, Akademisyenler, Meslek Odası temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
-ÇALIŞTAY BAŞLIKLARI-
Çalıştay’da, katılımcıların mesajları ana başlıklar halinde şöyle oldu:
-Hatay’ın en önemli sorunları nelerdir?
-Sorunların çözümünde görev alması gereken öncü kurumlar, hangisi ya da hangileridir?
-Hatay’ın üzerinde durulması gereken en önemli konuları, varlık potansiyelleri nelerdir?
Toplumun çeşitli katmanlarından kişilerin katıldığı toplantıda, sunum yapanlara yönelik sorular da yöneltildi ve beyin fırtınası gerçekleştirilerek, görüşler zenginleştirildi.
-BU BİR İLK-
Çalıştay’da kısa bir değerlendirme yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Hatay’ın geleceği adına farklı görüşlerle, ama ortak akılla hareket edebilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bugün burada bir ilki yaşıyoruz. Katılım gösteren herkese teşekkür ederim” derken, Hatay Kent Konseyi Başkanı Dr. Nevide Kimyon ise, “Biliyoruz ki, Hatay’da yaşayan herkes Hatay’ı çok seviyor. Herkesin Hatay hakkında bir fikri var. Herkes, sorunların çözümüne dair fikir üretme potansiyeline sahip. Bugün bu potansiyeli değerlendirmek için bu çalıştayı gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.
Çalıştayın ilerleyen bölümünde, katılımcılar, gruplar halinde sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırdı. Çalıştay içerisinde sunulan projeler ve çözüm önerileri değerlendirildi. Etkinliğin ardından duygu ve düşüncelerini dile getiren katılımcılar, Hatay’ın ortak akıl ile gelişmesinin şehrin vizyonuna büyük katkı sağlayacağını dile getirerek, emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ