Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

Ortak hedef; CHP’nin kurumsal kimliğinin güçlendirilmesi

Ortak hedef; CHP’nin kurumsal kimliğinin güçlendirilmesi
  • 13.05.2020
  • 289 kez okundu

Parlakyıldız, iktidar koşusunun son kulvarında birlik ve beraberlik mesajları verdi:

CHP Defne İlçe Başkanı Akın Parlakyıldız, iktidar koşusundaki son kulvarda birlik ve beraberlik mesajı verdi, ortak hedefin, CHP’nin kurumsal kimliğinin korunması ve güçlendirilmesi olduğuna vurgu yaptı.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu ve ülkemizin yapı harcı niteliğindeki CHP’ye, ülkemizin geçtiği şu sıkıntılı günlerde herzaman olduğundan çok daha fazla ihtiyaç olduğunu söyleyen Parlakyıldız, iktidara yürüdükleri bu süreçte, parti örgütlerinin, bu tarihi sorumluluğun farkında olup; yorulmadan, bıkmadan, üzülmeden, kırılmadan ve ayrışmadan, var gücüyle ülke geleceği için mücadele etmeyi bir lütuf olarak değil, halkın verdiği bir görev olarak gördüğünü ifade etti.
Ancak, halkımızın, partilerine verdiği teveccühün hızlı bir şekilde yükselmesinin, uzun zamandır ülkemizi yönettiğini zanneden grupların kaygılanmasına yol açtığını ve partilerini yıpratmaya yönelik planların içine girmelerine de sebep olduğunu belirten Parlakyıldız, açıklamasında şunlara yer verdi:
“Bu planların başında, örgütlerimizi yıpratmaya, dağıtmaya ve itibarsızlaştırmaya yönelik nifak tohumları ekmek de var. Acıdır ki, zaman zaman bu planları hayata geçirme girişimlerine, pirincimizdeki beyaz taşlar da, belki de farkına varmadan alet olmaktadır. Milyonlarca üyesi olan bu büyük ailenin örgütlerini; kumpas kurmak, siyasi rant kovalamak ve bireysel davranmakla suçlamak, ancak parti kültürünü özümsememiş, aidiyet hissi olmayan, farklı ideolojik fikirleri savunan ve buna hizmet etmek amacıyla yöneticilerimizi birbirine düşürmeye çalışan zihinlerin iftirası olarak kabul edilebilir.
Partimizin önlenemez yükselişinin kahramanları olan Genel Başkanımızdan MYK ve PM üyelerine, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanları ve Meclis üyelerimizden Milletvekillerimize, İl ve İlçe Örgütlerimizden en sade üyesine kadar her aile ferdi, görev ve sorumluluğunun farkında olup, kusursuz bir makinanın çarkları gibi, ayrılmaz bir bütün olarak görevini yapmaya devam etmelidir.
Parti içi işleyiş ve yöntemlerimiz, tüzük ve genelgelerle açıkça ifade edilmiştir. Demokrasiyi temel ilke edinmiş olan ailemizin tüm üyeleri bu kuralları bilip, bunun aksi bir yönteme asla tevessül etmeyecek olgunluktadır.
Partimiz; Yöneticileri, Örgütleri, üyeleri ve seçmenleriyle ayrılmaz bir bütündür. Bu bütündeki mevki ve makamlar geçici ve değişkendir. Ancak ortak hedef, CHP’nin kurumsal kimliğinin korunması ve güçlendirilmesi olmalıdır. Partimizin kalıcılığı ve gücü, bu inancın varlığına bağlıdır.
Bu bağlamda, tüm dava arkadaşlarımı, iktidar koşusundaki bu son kulvarlarda birlik ve beraberlik içinde kenetlenmeye ve dış müdahalelere karşı uyanık olmaya davet ediyorum.” Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ