Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,65 / Satış: 8,69

Ortodoks Çiçeği Yılmaz’a

Ortodoks Çiçeği Yılmaz’a
  • 06.12.2019
  • 204 kez okundu

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın kapısını, dün sürpriz bir ziyaretçi heyeti çaldı. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Ortodoks Cemaati Vakfı Başkanı Fadi Hurigil ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Heyette, Ortodoks Kilisesi Dini Temsilcisi Dimitri Doğum ile Can Delüller de yer aldı.
Başkan Yılmaz, kendisini bir buket çiçekle ziyaret eden Ortodoks heyetine hitaben şunları söyledi:
“Öncelikle nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim. Medeniyetler Şehri Antakya’mızda tüm din ve inanç gruplarının birlik beraberlik içerisinde yaşıyor olması, şehrimizin en büyük zenginliklerinden bir tanesi. Bizler, Antakya Belediyesi olarak, şehrimizin tüm inanç gruplarına eşit hizmet sunuyoruz. Bu kapsamda ibadethane temizliği ekiplerimiz yalnızca camilerimizi değil; kiliseleri, havrayı, türbeleri, ziyaretleri, kuran kurslarını da belirlenen program çerçevesinde temizliyor, hangi din ve inanca bağlı olursa olsun, tüm vatandaşların tertemiz alanlarda ibadetlerini yapmaları konusunda gayret gösteriyoruz.”
Ortodoks Cemaati Vakfı Başkanı Fadi Hurigil de konuşmasında, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkürlerini ileterek, çiçek takdiminde bulundu.
-Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ