Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,38 / Satış: 8,41
€ EURO → Alış: 9,96 / Satış: 10,00

ORUÇ’a göre Hatay şehir içi trafiğindeki tıkanmanın tek çıkar yolu:

ORUÇ’a göre Hatay şehir içi trafiğindeki tıkanmanın tek çıkar yolu:
  • 14.06.2021
  • 345 kez okundu

Raylı Sistem!

Mevlüt Oruç, “Lütfü Savaş, METRO yapmaz, BŞB Meclisi el atmalı” dedi.

Samandağ’da sivil toplum kuruluşu başkanı olan, eski yerel siyasetçilerden Mevlüt Oruç, ilçesi Samandağ’dan başlamak üzere Hatay’ın tüm ilçelerinde şehir içi trafikte tıkanma ve sıkıntı yaşandığını kaydederek, bundan tek çıkar yolun “Raylı Sistem”e geçiş olduğunu, ancak bu noktada Başkan Lütfü Savaş’tan ümitli olmadığını, Büyükşehir Meclisi’nin soruna el atmasını istedi.
STK Başkanı olan Mevlüt Oruç’un dikkate değer, eleştirel ve trafik sorunu çözümüne öneri şeklindeki paylaşımı şöyle:
“Hatay için en önemli sorunlardan biri, trafik sorunudur. Ülkemizde büyük şehirler, trafik sorununu metro, raylı sistem ve demir yolu ile çözme yoluna gitmişler. Hatay, büyükşehir oldu, ama Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı hala küçük hesap peşinde. Küçük hesap ve ayrımcı Lütfü’den Hatay’a olumlu bir şey beklemiyorum.
Ama Büyükşehir Belediye Meclisi’nden bekliyoruz.
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, bütün Hatay’ı kapsayacak metro ağı projesini gündemine almalıdır. Büyükşehir Belediyesi olduk, ama zihinler hala küçük hesap… Türkiye’nin ayrılmaz bir parçası olan, kardeşliğin başkenti Hatay daha iyisini hak ediyor. Hatay’ın sorunlarını çözmek için proje üreten ve hayata geçirilen bir anlayış şarttır.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ