Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

ÖSYM Başkanı ile YÖK üyesi Hatay’a boşuna gelmedi

ÖSYM Başkanı ile YÖK üyesi Hatay’a boşuna gelmedi
  • 11.05.2017
  • 2.114 kez okundu

Kimlerle neyi görüştüler, görüşülenler nasıl seçildi?

Heyet, MKÜ’deki hızlı gelişim nedeniyle Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya’yı tebrik etti…

Hafta başında Hatay’a gelen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir ile YÖK üyesi Prof. Dr. Murat Tuncer’in ilimize çok önemli görüşme ve incelemelerde bulunmak üzere geldikleri ve görüşme yapılacak kişileri de özenle seçtikleri ortaya çıktı.  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. DEMİR ile YÖK Üyesi Prof. Dr. TUNCER’in yeni yönetim anlayışı içinde Hatay’a geldiği ve Rektör, Rektör Yardımcıları ve Senato üyeleriyle görüşmenin öncesinde sürpriz bir şekilde akademisyen ve öğrencilerle görüştükleri ortaya çıktı.
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir ile YÖK üyesi Prof. Dr. Murat Tuncer, ilk toplantıyı, MKÜ bünyesindeki fakülteler ile yüksekokullardan, farklı bölümlerden olmak üzere son sınıftan en başarılı 3’er öğrenciyle görüştü. Rektörlük Senato toplantı salonunda 39 öğrenciyle buluşan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. DEMİR ile YÖK üyesi Prof. Dr. TUNCER, öğrencilerle baş başa görüşme yaparak, üniversitede yaşanılan sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde fikir alışverişinde bulundular.
YÖK Heyeti, öğrencilerle yapılan toplantının ardından Senato üyeleri ile görüştü. Yaklaşık 2 saat süren görüşmede, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, gerçekleştirdikleri projeleri kapsayan 15 dakikalık bir sunum yaptı. Toplantı, üyelerin görüşlerinin alınması şeklinde devam etti. YÖK heyetinin üniversitedeki incelemeleri, öğretim üyeleri ve öğretim görevlileriyle yapılan toplantıdan sonra sona erdi. Heyetin akademisyen kadrosuyla görüşme sırasında kişi seçimi de ilginç bir yöntemle belirlendi.
Buradaki toplantılarda, her Fakülteden, Senato üyesi olmayan en kıdemli profesör, doçent, yardımcı doçent, öğretim görevlisi ve araştırma görevlilerinden 5’er kişi ile dört yıllık yüksekokullarda Senato üyesi olmayan en kıdemli 1’er kişi ile bir araya gelindi.
-HEDİYE SUNUMU-
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, YÖK heyetine, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin yapmış olduğu figürlü bir hat çalışması içeren tabloyu günün anısına hediye etti. Bu arada, Heyet üyelerinin, üniversitenin hızlı bir şekilde yapılaşması ve akademik çalışmaları karşısında Rektör Kaya’yı tebrik ettikleri de öğrenildi.
-Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ