Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Ovakent’te Bahar Bayramı Kutlaması

Ovakent’te Bahar Bayramı Kutlaması
  • 27.03.2018
  • 1.785 kez okundu

Kazanlarda Özbek Pilavı pişirildi

Antakya’ya bağlı İskenderun yolu 22. km’deki Ovakent sakinleri “Nevruz Bahar Bayramı” kutlaması gerçekleştirdi. Kutlamaya; Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Yardımcısı İbrahim Sarı, Antakya İlçe Jandarma Komutanı Bnb. İnan Demir, MHP Antakya İlçe Başkanı Adnan Akdaş, Afganistan Türkleri Uluslararası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yaşar Yıldız, Daire Müdürleri, Ovakent Mahalle Muhtarı Bereket Kurt, mahalle muhtarları ile mahalle sakinleri katılım gösterdi.
Başkan Kimyeci, etkinlikteki konuşmasında özetle şöyle dedi:
“Bugün kardeşliği, birliği, barışı, dostluğu, paylaşmayı, örf ve adetlerimizi temsil eden bu müstesna diriliş simgesi olan Bahar Bayramı münasebetiyle hazırladığımız bu programa teşriflerinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Türk Milleti’ni millet yapan en değerli unsurlarımızın başında örf ve adetlerimiz gelir. Bu milli ve manevi değerlerimizi yaşatmalıyız ki geleceğe cesur bir şekilde ulaşabilmeliyiz. Bizi biz yapan bu değerleri geçmişte atalarımızdan aldığımız gibi ve bizden sonraki süreçte de en güçlü bir şekilde ileteceğiz, yaşatmaya devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; Bahar Bayramı münasebetiyle her yıl yapılan bu güzel etkinliklerle örf ve adetlerimizi yaşatmak, geliştirmek uğruna geleneksel bir şekilde bu güzellikleri devam ettirdiğiniz için özellikle Ovakent Mahallemizin kıymetli büyüklerine, gençlerine ve tüm milletimize şükranlarımı sunuyorum.”
Etkinlikte Aziz Şehitlerin ruhuna Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Etkinliğin ardından Başkan Kimyeci’ye teşekkürlerini ileten Muhtarlık İşleri Müdürü Abdulşükür Mert, Ovakent Mahalle Muhtarı Bereket Kurt ve mahalle sakinleri yöresel kıyafet hediye ettiler.
Ovakent Mahallesi’nde düzenlenen Bahar Bayramı etkinliğinin ardından Ovakent Mahallesi’ne yapılan çok amaçlı salonun açılışı gerçekleştirildi.
Etkinliğin sonunda katılımcılara Özbek Pilavı ikram edildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ