Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,53 / Satış: 6,56

Özdağ’dan iddialı sözler

Özdağ’dan iddialı sözler
  • 14.03.2017
  • 1.349 kez okundu

-Şu anda % 58 “Hayır” var, % 65’e doğru da yükseliyor…
-Başbakan Binali Yıldırım “Hayır” oyu verecek…
-16 Nisan’dan önce Süleyman Şah Türbesi eski yerine gelecek…

MHP Genel Başkan adaylarından, Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, dün geldiği Hatay’da referandum öncesi iddialı açıklamalarda bulundu. ÖZDAĞ’a göre, Başbakan Binali Yıldırım ve çevresi ‘HAYIR’ oyu kullanacak. Referandum öncesinde, Süleyman Şah Türbesi yerinden çıkartılarak eski yerine konulacak. ÖZDAĞ, anketlere göre % 58 HAYIR, % 42 EVET olduğunu, çalışmaların, HAYIR oylarının % 65’lere doğru yükseldiğini gösterdiğini savundu.
Dün sabah Antakya’ya gelen ve Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin konuğu olan, akşam saatlerinde de Hatmek’te bir konferans veren Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Türk Milliyetçileri HAYIR Diyor” platformu çerçevesinde önceki gün İskenderun, dün de Antakya’da olduğunu, bugün Adana, akşam Ankara, yarın İzmir, ertesi gün de Fethiye olmak üzere Türkiye turuna çıktığını kaydetti.
ÖZDAĞ, bir soru üzerine, AKP’lilerin mitinglerde, referandumda halkın neden EVET kullanması ya da neden HAYIR kullanmaması ile ilgili açıklamalar yapmaları yerine, toplumda yarılmalara yol açan suçlamaları yeğlediklerini, bunun da çok tehlikeli sonuçlar içerebileceğini savundu. Prof. Dr. ÖZDAĞ, daha önce HAYIR diyenlere terörist denildiğini, darbecilikle suçlandıklarını, bunun da çok ciddi sakıncalar içerdiğini söyledi.
Hollanda, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye yönelik hasmane tutumlarıyla ilgili bir soruya yanıtlarken, Hollanda polisinin yaptığının insanlıkla bağdaşmadığına işaret eden ÖZDAĞ, yaşanan olayın her iki ülke yöneticilerinin isteği yönünde gerçekleştiğini ve kadın bakanın da özellikle seçilerek gönderildiğini ifade etti.
Strateji Uzmanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın basınla sohbet ve konferansında söylediklerinden ana başlıklar şöyle:
-Başbakan’a, Cumhurbaşkanı’na giden anket sonuçlarını da biliyoruz. HAYIR’ların ne kadar yüksek çıktığını da biliyoruz. Şu anda % 58 olan HAYIR oranı, hızla % 65’lere doğru yükseliyor.
-Başbakan Binali Yıldırım ve çevresindekiler de HAYIR oy kullanacak.
-Bakınız, 16 Nisan’dan önce, ülkemize taşınan Süleyman Şah Türbesi yeniden Suriye’deki eski yerine taşınacak. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ